Vigadega hädas olnud Jurkatamm püstitas valusas kaotusmängus isikliku söödurekordi

-Taavi Jurkatamm (valges) | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis ülivalusa kaotuse, kui võõrsil jäädi 70:72 alla California Golden Bearsile.

Kohtumist 39 minutit ja 20 sekundit juhtinud San Franciscole sai saatuslikuks California tagamängija Makale Foremani koos lõpusireeniga tabanud kolmepunktivise.

Algkoosseisus alustanud Jurkatamme arvele kogunes 14 minutiga kaks punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), kolm lauapalli, meeskonna parimana viis korvisöötu ning viis viga, mis ta mängu lõpus pingile kukutasid. Korvisöötude arv tähistab eestlase jaoks uut ülikoolikarjääri rekordit. Napp mänguaeg oli tingitud kiirelt kogutud vigade rohkusest.

San Francisco resultatiivseim oli 24 punkti visanud Jamaree Bouyea, kellele oli see ka NCAA-karjääri punktirekord. Võitjate parim oli 22 punkti ja seitsme lauapalliga Andre Kelly.

Jurkatamme meeskonnale oli see viie võidu kõrval kolmandaks kaotuseks, Californial on nüüd kirjas kolm võitu ja neli kaotust.