EELVAADE | Tartul kaks kodu- ja Rakverel kaks võõrsilmängu; Rapla ning Pärnu saavad end mõlemas variandis proovile panna

-Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läi korvpalliliigas peetakse sellel nädalal ära üheksa kohtumist. Nendest viis on Eesti klubide vastasseisud, mille seas on kahel korral võistlustules nii Tartu Ülikool Maks & Moorits, Rapla Avis Utilitas, Pärnu Sadam kui ka Rakvere Tarvas.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Rapla Avis Utilitas
09.02.2021, kell 19:00, Tartu, Tartu Ülikooli Spordihoone (sinine saal)
Ülekanne: Delfi TV

Tartu on 19 mänguga kuus võitu teeninud. Viimati võõrustati BC Kalev/Cramot ning leppida tuli 60:78 kaotusega. Avapoolaeg Tartul sujus ja kui esimene veerandaeg võideti 22:18, siis poolajaks oldi vaid punktiga taga. Kolmandal veerandajal kasvatasid kalevlased eduseisu kümne punkti võrra ning ka viimasel neljandikul olid külalised paremad. Charles Barton viskas Tartu eest 21 punkti ja andis 5 korvisöötu. Robin Kivi lisas 15 punkti ja 6 lauapalli.

Charles Barton on Tartu parimana visanud keskmiselt 13,7 punkti ja andnud 4,8 korvisöötu. Tomas Balciunas on võtnud 7,2 lauapalli, Patrik Peemot teinud 1,5 vaheltlõiget ja Jordan Capps teinud 0,5 viskeblokeeringut.

Rapla on 18 mänguga kümme võitu teeninud. Viimati kohtuti võõrsil Rakvere Tarva meeskonnaga ning saadi 65:58 võit. Poolajaks oli kodumeeskond 34:29 juhtimas, aga kolmanda veerandajaga õnnestus Raplal vähendada vahe minimaalseks. 3.09 enne lõppu oli Rakvere 58:51 eduseisus, misjärel tegi Rapla aga otsustava 14:0 spurdi ja võttis võidu. Sven Kaldre tõi Rapla kasuks 16 punkti. Al-Wajid Aminu lisas 15 punkti ja võttis 12 lauapalli.

Roberts Freimanis on Rapla parimana visanud keskmiselt 14,6 punkti ja võtnud 8,3 lauapalli. Saimon Sutt on andnud 4,2 korvisöötu, teinud 1,4 vaheltlõiget ja Al-Wajid Aminu teinud 1,7 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rapla 76:74, teise 86:59 ja kolmanda 103:69.

Pärnu Sadam – Rakvere Tarvas
10.02.2021, kell 19:00, Pärnu, Pärnu Spordihall

Pärnu on 21 mänguga 17 võitu teeninud ja Rakvere 17 mänguga kaheksa võitu saanud. Viimati olid mõlemad meeskonnad omavahel heitlemas ning Rakvere sai napi 86:84 võidu. Pärnu alustas kohtumist paremini ja avapoolaeg võideti 43:35. Kolmandal veerandajal õnnestus aga Rakverel vahet kahe punkti võrra vähendada ning 6.51 enne lõppu jõuti ka 65:65 viigini. Tasavägine mäng jätkus ja 41 sekundit enne lõpuvilet oli Rakvere 84:81 peal. Edon Maxhuni viigistas kaugviskest seisu, aga lõppsõna jäi Rakvere tagamehele Kristaps Gluditisele, kes keskpositsiooniviske eelviimasel sekundil tabas ja Mihkel Kirvese kaugviskest Pärnu enam kaotust vältida ei suutnud. Kristaps Gluditis viskas Rakvere poolelt üleplatsimehena 28 punkti ja andis 5 korvisöötu. Rihards Kuksiks lisas 21 punkti. Edon Maxhuni tõi Pärnu parimana 19 punkti ja andis 6 korvisöötu. Mihkel Kirves kogus 18 punkti ja võttis 14 lauapalli.

Edon Maxhuni on Pärnu parimana visanud keskmiselt 17,8 punkti ja andnud 5,1 korvisöötu. Linards Jaunzems on võtnud 8,2 lauapalli, Märt Rosenthal teinud 1,6 vaheltlõiget ja Lauris Blaus 0,9 viskeblokeeringut.

Seni ühe mängu Rakvere eest pidanud Rihards Kuksiks on meeskonna parimana visanud 21 punkti ja teinud 2 vaheltlõiget. Riley Hayes on võtnud keskmiselt 7,6 lauapalli ning Devin Harris andnud 5,5 korvisöötu ja teinud 0,5 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu oli Pärnu võitnud 81:69 ja teise 76:72.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Rakvere Tarvas
12.02.2021, kell 19:00, Tartu, Tartu Ülikooli Spordihoone (sinine saal)

Tartu on 19 mänguga kuus võitu teeninud. 4. veebruaril võõrustati BC Kalev/Cramot ning leppida tuli 60:78 kaotusega. Avapoolaeg Tartul sujus ja kui esimene veerandaeg võideti 22:18, siis poolajaks oldi vaid punktiga taga. Kolmandal veerandajal kasvatasid kalevlased eduseisu kümne punkti võrra ning ka viimasel neljandikul olid külalised paremad. Charles Barton viskas Tartu eest 21 punkti ja andis 5 korvisöötu. Robin Kivi lisas 15 punkti ja 6 lauapalli.

9. veebruaril võõrustati Rapla Avis Utilitast.

Rakvere on 17 mänguga kaheksa võitu teeninud. Viimati võõrustati Pärnu Sadamat ja saadi napp 86:84 võit. Pärnu alustas kohtumist paremini ja avapoolaeg võideti 43:35. Kolmandal veerandajal õnnestus aga Rakverel vahet kahe punkti võrra vähendada ning 6.51 enne lõppu jõuti ka 65:65 viigini. Tasavägine mäng jätkus ja 41 sekundit enne lõpuvilet oli Rakvere 84:81 peal. Edon Maxhuni viigistas kaugviskest seisu, aga lõppsõna jäi Rakvere tagamehele Kristaps Gluditisele, kes keskpositsiooniviske eelviimasel sekundil tabas ja Mihkel Kirvese kaugviskest Pärnu enam kaotust vältida ei suutnud. Kristaps Gluditis tõi Rakvere poolelt üleplatsimehena 28 punkti ja andis 5 korvisöötu. Rihards Kuksiks lisas 21 punkti.

10. veebruaril kohtuti võõral väljakul Pärnu Sadamaga.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rakvere 93:72 ja teise 85:78.

Rapla Avis Utilitas – Tallinna Kalev/TLÜ
13.02.2021, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone

Rapla on 18 mänguga kümme võitu teeninud. 22. jaanuaril kohtuti võõrsil Rakvere Tarva meeskonnaga ning saadi 65:58 võit. Poolajaks oli kodumeeskond 34:29 juhtimas, aga kolmanda veerandajaga õnnestus Raplal vähendada vahe minimaalseks. 3.09 enne lõppu oli Rakvere 58:51 eduseisus, misjärel tegi Rapla aga otsustava 14:0 spurdi ja võttis võidu. Sven Kaldre tõi Rapla kasuks 16 punkti. Al-Wajid Aminu lisas 15 punkti ja võttis 12 lauapalli.

9. veebruaril oldi võõrsil vastamisi Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga.

Kalev/TLÜ on 20 mänguga kolm võitu teeninud. Viimati võõrustati Pärnu Sadamat ja leppida tuli 81:92 kaotusega. Pärnule kuulus avaveerand 24:17 ja poolajaks juhtisid külalised 54:40. Kalev/TLÜ polnud veel sugugi alla andnud ja kolmanda veerandajaga suudeti vahe kümnele punktile vähendada. Viimasel neljandikul õnnestus mitmel korral ka kümnest punktist lähemale pääseda, aga Pärnul oli vajalikel hetkedel vastused siiski olemas. Karl-Johan Lips ja Parker Van Dyke tõid Kalev/TLÜ eest võrdselt 15 punkti, kellest esimene võttis veel 5 lauapalli ja andis 6 korvisöötu.

Brandis Raley-Ross on Kalev/TLÜ parimana visanud keskmiselt 21,0 punkti ja andnud 5,3 korvisöötu. Samuel Timmins on võtnud 8,8 lauapalli, teinud 1,6 vaheltlõiget ja 1,6 viskeblokeeringut.

TalTech – Pärnu Sadam
13.02.2021, kell 17:00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Inspira, Delfi TV

TalTech on 18 mänguga kaheksa võitu teeninud. Viimati võõrustati Rakvere Tarva meeskonda, kellest saadi 90:85 jagu. Külalistele kuulus avaveerand 21:20, aga tugev teine veerandaeg aitas TalTechil haarata poolajaks 41:32 eduseisu. Kohtumine jätkus korviderohkelt ning viimasele neljandikule läks Rakvere vastu kuuepunktilisest kaotusseisust. Korra jõuti veel kahe punkti kaugusele, ent TalTech vastaseid lähemale ei lubanud ja vajalik võit saadi kätte. Oliver Metsalu tõi TalTechi kasuks 16 punkti. Sander Viilup lisas 15 punkti.

Indrek Kajupank on TalTechi parimana visanud keskmiselt 10,7 punkti. Kristjan Kangur on võtnud 5,9 lauapalli, Eric Schmalz andnud 3,4 korvisöötu, Marek Ojamäe teinud 1,5 vaheltlõiget ja Karl Andres Matute Perner teinud 0,5 viskeblokeeringut.

Pärnu on 21 mänguga 17 võitu teeninud. 5. veebruaril oldi vastamisi Rakvere Tarva meeskonnaga ja tunnistada tuli nappi 84:86 kaotust. Pärnu alustas kohtumist paremini ja avapoolaeg võideti 43:35. Kolmandal veerandajal õnnestus aga Rakverel vahet kahe punkti võrra vähendada ning 6.51 enne lõppu jõuti ka 65:65 viigini. Tasavägine mäng jätkus ja 41 sekundit enne lõpuvilet oli Rakvere 84:81 peal. Edon Maxhuni viigistas kaugviskest seisu, aga lõppsõna jäi Rakvere tagamehele Kristaps Gluditisele, kes keskpositsiooniviske eelviimasel sekundil tabas ja Mihkel Kirvese kaugviskest Pärnu enam kaotust vältida ei suutnud. Edon Maxhuni tõi Pärnu parimana 19 punkti ja andis 6 korvisöötu. Mihkel Kirves lisas 18 punkti ja võttis 14 lauapalli.

10. veebruaril võõrustati taas Rakvere Tarva meeskonda.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Pärnu 69:65, teise 77:69 ja kolmanda 92:89.

Läti klubidest võõrustab VEF Riga 10. veebruaril Latvijas Universitate’i, kolm päeva hiljem võtab Latvijas Universitate omakorda vastu BK Ogre. 13. veebruaril lähevad vastamisi BK Liepaja ja VEF Riga ning 14. veebruaril on BK Ventspils võõrustamas Valmiera Glass/VIA-d.