EELVAADE | Teist päeva järjest mängiv TalTech peab hakkama saama tõusvas joones liikuva Liepajaga

-TalTech | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub pühapäeval, 20. jaanuaril üks kohtumine, kui BK Liepaja on võõrustamas TalTechi meeskonda.

BK Liepaja – TalTech
20.01.2019, kell 17:00, Liepaja, Liepajas Olimpiskais centrs
Ülekanne: Delfi LV

TalTech (9-8) sai BK Liepajaga (4-11) tänavusel hooajal vastamisi minna juba 30. septembril ning Tallinnas toimunud mängus teenis kohalik meeskond kindla 99:82 võidu. Poolajaks oli TalTech vaid kuue silmaga ees, kuid kolmanda veerandaja 28:18 paremus sai määravaks. Levi Martin Giese ja Toomas Raadik viskasid võrdselt 20 punkti ning kogusid ka vastavalt 9 ja 8 lauapalli. Liepaja poolelt tõi üleplatsimehena 33 punkti Justin Lamont Johnson, kes andis ka 8 korvisöötu. Korvialune jõud Taylor Hanif Bessic lisas 21 silma ja 7 lauapalli.

Ligi 22 tunni eest lõppes TalTechi viimane kohtumine, kui võõrsil oldi vastamisi BK Ventspilsiga. Tabeliliidri vastu sisuliselt mänguks ei läinud, kuigi korra jõuti teise poolaja alguses veel seitsme punkti kaugusele. Enne seda kaotati 12. jaanuaril Tartu Ülikooli vastu 86:94 ning BC Kalev/Cramole jäädi alla 34 punktiga. Viimane võit pärineb 22. detsembrist, mil Läti Ülikool seljatati 84:78.

Liepaja on viimasel ajal aga selgelt paremat mängu hakanud näitama. Kui 9. detsembril tuli Läti Ülikooli 78:70 üleolekut tunnistada, siis kolmest järgmisest kohtumisest on sisuliselt maksimum võetud. Koduplatsil alistati Tartu Ülikool 89:78 ja võõrsil oldi Valmiera Glass VIA-st 93:87 paremad. 9. jaanuaril toimunud mängus ei jäänud palju puudu ka Betsafe Jurmala üllatamisest ning alla tuli vanduda alles lisaajal skooriga 96:101.

TalTechi resultatiivseimad on Toomas Raadik keskmiselt 16,8, Jaan Puidet 12,2 ning Gregor Arbet 12,1 punktiga. Puidet on kätte saanud ka 7,1 lauapalli ning Levi Martin Giese nimel on neid 6,7 mängu kohta.

Liepaja liidriteks on Justin Lamont Johnson ja Torrance Rowe, kes toonud keskmiselt 23,1 ja 21,3 punkti, millega ollakse kogu liiga arvestuses kaks suurimat korvikütti. Sloveenist 208cm pikkune ääremängija Andraz Kavas on visanud kolme kohtumisega keskmiselt 16,0 punkti. Taylor Hanif Bessick on tiimi parimana võtnud 8,3 lauapalli, Kavas on paremuselt teine 6,7 lauapalliga.