VIDEO | Kaksikduublile lähedal olnud Lass aitas kodunaiskonna hooaja suurima võiduni

-Kadri-Ann Lass | Foto: Duquesne Athletics

Kadri-Ann Lass ja tema kodunaiskond Duquesne Dukes said laupäeval USA üliõpilasliigas NCAA hooaja suurima võidu, kui koduväljakul alistati Richmond Spiders 80:54 (20:9, 15:14, 27:17, 18:14).

Duquesne tegi vahe sisse juba avaminutitel, kui pääses eestlanna kahe lähiviske ning Paige Cannoni ja Libby Bazelaki vabavisete toel ette 8:2. Kodunaiskond võitis avaveerandi 20:9 ning juhtis poolajavileks 35:23. Korviderohke kolmanda veerandaja järel oli vahe juba 22 punkti ja viimane neljandik oli ainult vormistamise küsimus.

Algkoosseisus alustanud Lass viskas 26 mänguminutiga 14 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), hankis naiskonna parimana 9 lauapalli ja andis 3 resultatiivset söötu. Negatiivse poole pealt läks kirja 2 pallikaotust ning 2 isiklikku viga.

Eestlannast rohkem viskas Duquesne’i poolel punkte vaid Chassidy Omogrosso, kes kogus 16 silma. Richmondi parim oli Aniyah Carpenter 12 punktiga.

Duquesne tõusis Atlantic 10 konverentsis 4 võidu ja 1 kaotusega 3. kohale, kokku on naiskonnal nüüd 10 võitu ja 8 kaotust. Järgmise kohtumise peab Duquesne Eesti aja järgi neljapäeva öösel, kui võõrsil minnakse vastamisi La Salle’i Ülikooli naiskonnaga (4 kaotust).