Robert Valge 27 punktist ja mitmekülgsest mängust võiduks ei piisanud

-Robert Valge ja Burgos | Foto: San Pablo Burgos/M. González

Hispaania tugevuselt neljandas liigas (EBA) Burgose duubli eest mehetegusid tegev Robert Valge sai hakkama järjekordse suure mänguga, kuid seekord sellest võiduks ei piisanud ja liigatabeli kolmandale Mondragon Unibertsitatea meeskonnale kaotati põneva heitluse järel 88:93 (19:17, 26:28, 24;24, 19:24).

Võrdsed meeskonnad ei andnud terve esimene poolaeg üksteisel armu ning puhkama mindi pärast kahte veerandit skooriga 45:45. Visketabavus oli mõlemal suhteliselt võrdne, kuid teisel poolajal tegutses Mondragon natukene kvaliteetsemalt rünnakul ja agressiivsemalt lauavõitluses ning viimasel veerandil saadud napp edu püsis lõpuvileni.

Suurepärast hooaega tegev Robert Valge oli 31 minuti jooksul visatud 27 punktiga mängu parim (kahesed 9/14, kolmesed 2/5, vabavisked 3/4). Valge jõudis lisaks skoorimisele veel igale poole mujale. Ta võttis 5 lauapalli, andis 4 söötu tegi 3 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 viga. Meeskonnakaaslastest olid resultatiivsed veel Victor Hernandez 20, Txomin Ansotegui 14 ja Alvaro Moreno 13 silmaga.

Mondragoni poolelt jõudsid kahekohalise punktisummani Daniel Negrete 19, Aitor Lauzurica 13, Makrel Torre 12, Simion Eliseo Perez 11 ja Martin Azurmendi ning Zachary David Kirschbaum 10 punktiga.

Liigatabelis on Burgose duubel nüüd 7 võidu ja 6 kaotusega 7. kohal. Järgmisena võetakse mõõtu 26. jaanuaril võõral väljakul Valladolidi Ülikooliga.