21 punkti visanud Paasoja ning kaksikduublit jahtinud Sokk aitasid Kreekas koduklubid võidule

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli esiliigas olid laupäeval võidukad Martin Paasoja ja Ateena Psychiko ning Sten-Timmu Sokk ja Thessaloniki Iraklis. Rait-Riivo Laane koduklubi Kosi Ippokratis pidi aga kindla kaotuse vastu võtma.

Psychiko oli vastamisi turniiritabeli eelviimase ehk 15. kohal paikneva Kavala meeskonnaga ning teeniti 75:69 (19:20, 17:13, 18:14, 21:22) võit. Martin Paasoja viskas 33,5 minutiga 21 punkti (kahesed 6/9, kolmesed 3/7), kogus 3 lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi 3 vaheltlõiget, kaotas korra palli ja sooritas 4 isiklikku viga. Nikolaos Papanikolao oli paremuselt teine 14 punkti ja 16 lauapalliga. Vastastele tõi 22 silma Nikos Houhoumis.

Iraklis sai võõrsil 83:65 (24:15, 20:15, 19:18, 20:17) jagu tabeli neljandast Amyntas Dafnisest. Sten-Timmu Sokk usaldati väljakule 23 minutiks ja ta viskas selle ajaga 9 punkti (vabavisked 6/8, kahesed 0/1, kolmesed 1/5). Tema nimele kogunes veel 2 lauapalli, 6 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Ronaldas Rutkauskas tõi omade kasuks 19 punkti ja koguni 19 lauapalli. Vastaste parim oli Leonidas Zoupas 17 punktiga.

Ippokratis oli samuti võõrsil vastamisi Diagoras Dryopideon Egaleo võistkonnaga ja leppida tuli kindla 68:96 (14:18, 15:39, 21:20, 18:19) kaotusega. Rait-Riivo Laane mängis 23 minutit ja sai kirja 5 punkti (kahesed 1/6, kolmesed 1/4), ühe lauapalli, korvisöödu, pallikaotuse ning 3 isiklikku viga. Ioannis Chatzinikolas kerkis Ippokratise resultatiivseimaks 18 punktiga. Võitjatele tõi Paraskevas Martzos 19 punkti.

Turniiritabelis on Iraklis ja Ionikos Nikaias jagamas esikohta 11 võidu ning 3 kaotusega. Ippokratisel on kaheksa võitu ja kuus kaotust ning Psychikol seitse võitu ja sama palju kaotuseid.