Tassi karjääri parim esitus aitas Saint Mary’si võiduni, Kotsari ja South Carolina võiduseeria katkes

-Matthias Tass | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti aja järgi pühapäeva öösel ja varahommikul käisid USA üliõpilasliigas NCAA väljakul kolm eestlast – Matthias Tass ja Taavi Jurkatamm teenisid võidud, Maik-Kalev Kotsar pidi aga leppima kaotusega.

Esimest aastat USA üliõpilasliigas mängiv Matthias Tass tegi oma karjääri parima esituse, kui tema kodumeeskond Saint Mary’s Gaels alistas koduväljakul San Diego Torerose 76:59.

Saint Mary’s alustas kohtumist 11:2 spurdiga ja Tassi pealtpanek 3.46 enne avapoolaja lõppu tõi tabloole võõrustajate 33:20 eduseisu. Kodumeeskond võitis avapoolaja 38:26 ning hoidis turvalist vahet lõpuvileni.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Tass pääses väljakule 21 minutiks, mille jooksul tõi oma NCAA karjääri kõrgeimad 9 punkti (kahesed 4/7, vabavisked 1/1) ja 7 lauapalli. Lisaks tegi ta ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Meeskonna parim oli Malik Fitts, kes viskas üleplatsimehena 24 punkti.

Saint Mary’s jätkab Lääneranniku konverentsis 4 võidu ja 1 kaotusega, millega tõusti tabelis 3. kohale. Kokku on meeskonnal sel hooajal kirjas 13 võitu ja 7 kaotust.

Maik-Kalev Kotsari ja South Carolina Gamecocksi viis mängu kestnud võiduseeria sai lõpu, kui LSU Tigersi käest tuli võõrsil vastu võtta 67:89 kaotus.

Esimese 5 minuti järel oli seis viigis 11:11, kuid seejärel tegi LSU 10:2 spurdi ja vaid 3 minutit hiljem oli South Carolina taga 13:21. Kodumeeskond lõpetas avapoolaja 15:4 spurdiga ja South Carolina läks vaheajale juba 20-punktilises kaotusseisus (28:48). Teine poolaeg kulges tasavägisemalt, kuid 19 punktist lähemale South Carolina enam ei jõudnud. Kotsari kodumeeskonna visketabavus väljakult oli karva võrra parem (28/64 vs 27/64), kuid suurelt jäädi alla vabaviskejoonel (6/14 vs 32/35) ja lauavõitluses (29:49).

Algviisikus alustanud Kotsar sai 25 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 3/9), võttis 4 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, sooritas meeskonna parimana 3 vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt läks kirja 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. South Carolina resultatiivseim oli 18 silma visanud A.J. Lawson, LSU staarmängija Naz Reid ja Emmitt Williams vastasid kumbki 15 punktiga.

Kagukonverentsis 4 võidu kõrvale esimese kaotuse saanud South Carolina langes tabelis 5. positsioonile, hooaja üldskoor on meeskonnal nüüd 9 võitu ja 8 kaotust.

Taavi Jurkatamm ja San Francisco Dons said kindla võidu, kui koduväljakul alistati BYU Cougars 82:63.

Esimese 8 minuti järel oli San Francisco kaotusseisus 13:15, kuid pääses 16:0 spurdi toel juhtima ning võitis avapoolaja 43:29. 13.16 enne mängu lõppu jõudsid külalised korraks veel 6 punkti kaugusele (53:47), kuid seejärel rebis kodumeeskond taas ette ja hoidis turvalist vahet kohtumise lõpuni.

Pingilt sekkunud Jurkatamm viibis väljakul tänavuse hooaja kõrgeimad 20 minutit, kuid ühtegi pealeviset selle ajaga ei sooritanud. Küll aga hankis ta 6 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi 3 isiklikku viga. Frankie Ferrari viskas võitjate kasuks 21 silma, BYU poolelt vastas Yoeli Childs 25 punktiga.

Lääneranniku konverentsis on San Franciscol nüüd kirjas 4 võitu ja 1 kaotust, millega tõusti tabelis 2. kohale. Koos konverentsiväliste mängudega on meeskond sel hooajal kogunud 16 võitu ja 3 kaotust.