fbpx
Close

EELVAADE | Vaid 9-meheline Kalev/Cramo sõitis aasta viimases mängus külla Nižni Novgorodile

-BC Kalev/Cramo valmistumas Nižni Novgorodi vastu | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

-BC Kalev/Cramo valmistumas Nižni Novgorodi vastu | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

BC Kalev/Cramo meeskonna rasked võõrsilmängud VTB Ühisliigas jätkuvad, kui täna kohtutakse aasta viimases mängus Nižni Novgorodis kohaliku korvpallimeeskonnaga. Peamiselt kohalikele meestele toetuv vastane on viie võidu ja ühe kaotusega turniiritabelis lausa teisel kohal. Kalev/Cramo pallurid on aga hädas tervisemuredega.

Venemaale sõideti kõigest üheksa mehega, koosseisus on ka noormängija Georg Kask. Koju jäid kergelt jalga väänanud uusim täeindus Brano Djukanovic, juba mõnda aega reievigastust raviv Chavaughn Lewis, terviseuuringuid vajav Kregor Hermet, seljavaluga hädas olev Devin Thomas ning kannakõõlusele ravi saav Sten Sokk.

Nižni Novgorod on kaotanud senisest kuuest mängust kõigest ühe ning turniiritabelis asutakse kõrgel teisel kohal. Samas on tippvõistkondadest suudetud alistada üksnes hooaja esimeses kohtumises Himki, teised võidud on tulnud pigem keskmike või nõrgemate vastu, alistatud on Zielona Gora, Parma, Jenissei ja Astana. Ainus kaotus on saadud Lokomotiiv Kubani võistkonnalt. Lisaks osaleb meeskond ka korvpalli Meistrite liigas, kus läheb samuti kenasti. Kolme võidu ja ühe kaotusega jagatakse grupis Hispaania meeskonna Zaragozaga esikohta, lisaks kuuluvad alagruppi Falco Szombathely Ungarist ning Pszczólka Start Lublin Poolast.

Erinevalt enamikust teistest Venemaa VTB-liiga meeskondadest toetub Nižni Novgorod eelkõige Venemaa päritolu mängijate panusele. Meeskonnas on üksnes kolm välismängijat ning statistiliste näitajate poolest kuulub neist liidrite hulka ainult üks mees. Meeskonna resultatiivseim on keskmiselt 19,2 punktiga 26-aastane ja 202 cm pikkune ääremängija Anton Astapkovitš. Meeskonna rünnakuliider on silma paistnud eelkõige uskumatult hea visketabavuse poolest, tabades lähiviskeid 79,2% täpsusega (24/19). Igati korralik on olnud ka tema kaugvisete (45,2%) ja vabavisete tabavus (88,9%). Lisaks on tema keskmiseks 4 lauapalli ja 2,4 söötu mängu kohta. Nižni Novgorodis mängib ta kolmandat hooaega järjest.

Parimaks välismängijaks on 191 cm pikkune ameeriklasest tagamängija Kasey Shepherd, kes on kogunud 16,7 punkti, 4 lauapalli ja 2,7 söötu mängu kohta. Pärast Lousiana ülikooli lõpetamist läheb tal kolmas profihooaeg, varem on ta esindanud Batumi meeskonda Gruusiast ning BC Kiievit Ukrainast. Väga head kaugvisete tabavust on näidanud meeskonna paremuselt kolmas korvikütt, 194 cm pikkune tagamängija Artjom Komolov, kes on kogunud 14 punkti mängust, tabades kolmeseid lausa 52,5% täpsusega (40/21). Meeskonna parimaks lauavõitlejaks on kogenud 33-aastane tagamängija Jevgeni Baburin, kelle arvele on jäänud 5,3 lauapalli, lisaks ka 9,8 punkti ja 4,2 resultatiivset söötu.

Nižni Novgorodi mäng toetubki suures osas taga- ja ääremängijatele ning kaugvisetele, ainsaks puhtaks keskmängijaks on 208 cm pikkune Prantsusmaa kodakondsusega Alexandre Gavrilovic, kelle arvele on seni jäänud 6,4 punkti ja 3,6 lauapalli, 207 cm pikkune ameeriklasest ääremängija Luke Petrasek on jõudnud mängida ühe kohtumise ja millegi erilisega ta seal silma ei paistnud. Meeskonna peatreeneriks on neljandat hooaega järjest serblane Zoran Lukič.

Kalev/Cramo meeskond on VTB liigatabelis hetkel ühe võidu ja viie kaotusega 11. kohal. Tagapool asuvad samuti ühe võidu võtnud Tsmoki ja Jenissei, kes aga mõlemad on kogunud juba kaheksa kaotust. Viimasel play-off’i viival ehk kaheksandal kohal on hetkel Himki nelja võidu ja viie kaotusega.

Statistikatabelis särab Kalev/Cramo mängijatest endiselt mängujuht Marcus Keene, kes on kogunud 20,8 punkti, 2,6 lauapalli ja 6,8 söötu mängu kohta. Tublide statistiliste näitajatega on silma paistnud ka keskmängija Devin Thomas, kelle keskmiseks on olnud 11,4 punkti ja 8 lauapalli. Head statistikat on näidanud ka kolm seni ainult ühe VTB mängu kirja saanud meest – Janari Jõesaare arvele jäi tema ainsas mängus 19 punkt ja 8 lauapalli, Chavaughn Lewise arvele 18 punkti ja 5 söötu ning Maurice Kemp kogus viimati 10 punkti ja 5 lauapalli. Kregor Hermeti keskmiseks on jäänud 9,6 punkti mängust.

Meeskondlikult on Nižni Novgorod võtnud liiga meeskondadest mängu kohta kõige rohkem kaugviskeid, keskmiselt 27,8. Kuigi meeskonna liidrite seas on kaks väga hea kolmeste tabavusprotsendiga meest (Astapkovitš ja Komolov), siis tiimi keskmine kaugvisete tabavusprotsent (38,9%) on üsna lähedane Kalev/Cramo omale (37,1%). Siiski võib pidada Nižni Novgorodi heaks ründemeeskonnaks, keskmise visatud punktide arvu ja resultatiivsete söötude osas mängu kohta ollakse liiga kuues tiim. Sarnaselt Kalev/Cramoga on võistkonna üheks nõrgemaks küljeks lauavõitlus (31,8 lauapalli mängust, liigas 10., võrdluseks Kalev/Cramo 29,6 ja 12. tulemus). Korralikult teenitakse ja tabatakse vabaviskeid ning ka pallikaotuste arv on sarnaselt Kalev/Cramole üsna madal.

Üheski kategoorias Kalev/Cramo vastasest selgelt üle ei ole, kuid enamuses meeskondlikest näitajatest ollakse üsna võrdsed. Kalev/Cramo on teinud küll keskmiselt oluliselt vähem isiklikke vigu mängu kohta, kuid kahjuks ollakse vastastelt teenitud vigade statistikas kindlalt liiga viimane meeskond. Samuti on Kalev/Cramo nõrgaks kohaks seni olnud lauavõitlus, kuid loodetavasti suudavad Kemp ja Jõesaar meeskonda selles osas oluliselt aidata.

Eestikeelsete kommentaaridega on mängust võimalik pilti näha üksnes sport.television.ee keskkonnast. Kohtumine algab kell 18.00.

Jaanuaris on praeguste plaanide kohaselt Kalev/Cramol tulemas lausa kuus VTB liiga mängu. 4. jaanuaril on plaanis võõrustada Parma meeskonda, mille järel peetakse kaks välismängu – 9. jaanuaril Zielona Gora ja 14. jaanuaril Avtodori vastu. Kuu teises pooles kohtutakse esmalt 18. jaanuaril kodus Zeniidiga ning kuu lõppu jäävad võõrsilmäng Tsmokiga (24.01) ning kodumäng Zielona Goraga (29.01). Loodetavasti on vaatamata jätkuvalt keerulistele oludele võimalik kõik need mängud ka ära pidada.

Täna ?lahing Nižnis.

Mäng on nähtav https://sport.television.ee keskkonnas!

BC Kalev/Cramo meeskonna rasked…

Posted by BC KALEV/CRAMO on Esmaspäev, 28. detsember 2020

scroll to top