Õhukese koosseisuga Cramo osutas Ühisliigas Nižni Novgorodile väärt vastupanu

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval pidas BC Kalev/Cramo selle aastanumbri viimase Ühisliiga kohtumise. Kõigest 9-mängijaga Venemaale sõitnud kalevlastel tuli võrdse avapoolaja järel 85:95 (17:24, 28:20, 14:27, 26:24) alla vanduda Nižni Novgorodile.

Avaveerandil vedas kodumeeskonna käima Ivan Strebkov, kes viskas esimese nelja minutiga 10 silma ning juhtis Nižni klubi 24:17 eduseisu. Teise perioodi keskel jäid Roberts Štelmahersi hoolealused juba 13 punktiga taha, ent Marcus Keene`i ja Maurice Kempi vedamisel tehti poolaja lõpuks 19:5 vahespurt (Keene 14 silma) ning pikemale vaheajale mindi juba külaliste 45:44 juhtimisel.

Kolmas veerandaeg kuulus täielikult Ühisliiga teisel tabelireal paiknevale Venemaa meeskonnale, kui hea tabavusega nii kaugelt kui korvi alt kasvatati otsustava mänguperioodi eel eduseis taas kahekohaliseks – 71:59.

Kodumeeskond startis viimase perioodi esimese kolme minutiga 11:2 ning sellega oli kohtumise saatus ka otsustatud. Viimastel minutitel tõi Cramo ridades elevust Janis Kaufmanis, kes viskas ligi kahe minutiga kalevlaste 11 järjestikust punkti, ent ohtlikult lähedale külalised enam ei jõudnud.

Kalevlaste resultatiivseimaks tõusis tavapäraselt Marcus Keene, kes viskas 31 punkti (kaugvisked 5/10) ning jagas 7 korvisöötu. Hästi korvi all võidelnud Maurice Kemp lisas 17 silma ning 7 lauapalli. Janis Kaufmanis (12) ning Rauno Nurger (10) jõudsid samuti kahekohalise punktisummani. Lauas võimutses üleplatsimehena Janari Jõesaar (10 lauapalli), kes lisas ka 6 punkti ning 4 vaheltlõiget. Kuuenda mehena sai käe valgeks Martin Dorbek, kes vaid kaugvisetest kogus 9 punkti.

Kodumeeskonda vedas Ivan Stebkov, kelle arvele jäi 31 silma ning 10 korvisöötu. Luke Petrasek lisas 19 punkti ning Anton Astapkovitš 16 silma.

Kalev/Cramo jätkab 1 võiduga seitsmest mängust 11. kohal ning kohtub uue aasta alguses, 4. jaanuaril, kodus Permi Parmaga (4-6).