fbpx
Close

EELVAADE | Pikalt võiduta olev Kalev/TLÜ tahab aasta positiivselt lõpetada, aga Rakvere mõtleb vaid kuuenda võidu peale

-Martin Müürsepp Tallinna Kalev/TLÜ peatreenerina | Foto: Siim Semiskar

-Martin Müürsepp Tallinna Kalev/TLÜ peatreenerina | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse alanud nädalal ära lõppeva aasta viimane mäng, milles Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab Rakvere Tarva meeskonda. Mõlemad klubid astusid teatavasti üles ka detsembrikuu eelviimasel nädalavahetusel Paf Superkarika turniiril. Kui Rakvere saavutas seal teise koha, siis Kalev/TLÜ pidi tulises pronksimängus leppima lõpuks neljanda kohaga. Martin Müürsepa juhendatavas võistkonnas on siiski nii mõndagi huvitavat koosseisu osas toimumas.

Tallinna Kalev/TLÜ – Rakvere Tarvas
30.12.2020, kell 19:30, Tallinn, Sõle Spordikeskus
Ülekanne: Delfi TV

Kalev/TLÜ on 14 mänguga kaks võitu kogunud. Viimati suudeti vastasest paremad olla alles 28. oktoobril, kui alistati 85:65 TalTech. Hiljutises Eesti-Läti liiga mängus oldi vastamisi Pärnu Sadama meeskonnaga, kellelt saadi kindel 55:93 kaotus, kusjuures erinevatel põhjustel jäid eemale kolm liidrit: Brandis Raley-Ross, Siim-Markus Post ja Karl-Johan Lips. Vahepealselt ajal osaleti Paf Superkarika turniiril, mille poolfinaalis tuli tunnistada BC Kalev/Cramo 88:71 paremust ja pronksimängus osutati Pärnule küll tugevat vastupanu, kuid lõpuks tuli siiski leppida 83:85 kaotusega.

Kalev/TLÜ puhul on juttu olnud Brandis Raley-Rossi ja Emmanuel Wembi lahkumisest, mis seni veel ametlikku kinnitust saanud pole. Küll aga on meeskonnaga liitumas kolm uut mängumeest: serblasest mängujuht Edi Sinadinovic-Stojiljkovic, ameeriklasest tagamees Parker van Dyke ja korvi all võtab koha sisse 211 cm pikk Uus-Meremaa tsenter Sam Timmins. Esmaspäevase (28.12.2020) seisuga pole neist kedagi veel võistkonna koosseisus estlatbl.com lehel näha, mistõttu pole ka teada, kas keegi neist Rakvere vastu on platsile tulemas.

Seni on Kalev/TLÜ parimana visanud Brandis Raley-Ross keskmiselt 20,6 punkti, andnud 4,8 korvisöötu ja teinud 1,3 vaheltlõiget. Emmanuel Wembi on võtnud 6,7 lauapalli ja teinud 1,5 viskeblokeeringut.

Rakvere on 12 mängust viis võitu kogunud. Eelmises Eesti-Läti liiga kohtumises võõrustati Tartu Ülikool Maks & Mooritsat ning kirja saadi 85:78 võit. Poolaeg kuulus napilt Tartule, aga nii kolmandal kui ka neljandal veerandajal oli parem Rakvere, mis andis neile seeläbi raske võidu. Egert Haller viskas 18 ja Sten Saaremäel 13 punkti.

Paf Superkarika turniiril õnnestus Rakverel Devin Harrise 17 punkti toel üllatada Pärnu Sadama meeskonda tulemusega 83:78. Finaalis oli vastaseks BC Kalev/Cramo ja seal jäädi kindlalt 56:95 kaotajaks. Egert Haller oli meeskonna resultatiivseim 20 punktiga.

Kristaps Gluditis on Rakvere parimana visanud keskmiselt 15,3 punkti. Riley Hayes on võtnud 6,9 lauapalli, Devin Harris teinud 2,0 vaheltlõiget ja andnud 5,3 korvisöötu ning Kaido Saks teinud 0,4 viskeblokeeringut mängu kohta.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Kalev/TLÜ 94:93. Teises oli parem Rakvere 82:75.

scroll to top