Konontšuki resultatiivne mäng aitas Southern Missi võidule peatreeneri poja tiimi üle

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis pallivate Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles pidas esmaspäeval aasta viimase kohtumise, kui 74:54 alistati üliõpilasliigas NAIA mängiv Loyola Wolf Pack.

Kohtumine püsis tasavägisena esimese poolaja keskpaigani, kui Konontšuki kaugvise pani aluse Southern Missi 13:0 spurdile. Southern Miss võitis avapoolaja 35:27 ning hoidis eduseisu kindlalt lõpuni.

Pingilt sekkunud Konontšuk mängis 19 minutit, mille jooksul viskas 11 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 1/4, vabavisked 0/1), võttis viis lauapalli ning andis kaaslastele kaks resultatiivset söötu. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja üks isiklik viga. Jaakson väljakul ei käinud.

Mängu tegi omapäraseks asjaolu, et Loyola ridadesse kuulub Southern Missi peatreeneri Jay Ladneri poeg Luke. Noor Ladner viskas isa juhendatava Southern Missi vastu kolm punkti.

Üleplatsimeheks kerkis LaDavius Draine, kes tõi võitjate kasuks 21 silma ning ületas sellega ülikoolikarjääri jooksul visatud 1000 punkti piiri.

Southern Missi jaoks oli tegu kolmanda järjestikuse võiduga. Kokku on tänavu võidetud neli ja kaotatud kolm kohtumist.