fbpx
Close

EELVAADE | Valga ja Pärnu veerandfinaalpaar võiks vabalt jääda ka viiki!

Avatar
-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Juba teisipäeval algab koduses Alexela korvpalli meistriliigas igakevadine maiuspala, kui pall visatakse mängu esimestes play-off mängudes. Otsa teevad lahti põhiturniiril neljandaks jäänud BC Valga-Valka/Maks&Moorits (12-14) ja viienda koha teeninud Pärnu Sadam (11-15).

Selle veerandfinaalpaari analüüsil kasutame eksperdina Rait Käbini abi, kes TTÜ KK peatreenerina mõlema tiimi vastu tänavusel hooajal korduvalt pidi oma meeskonda ette valmistama.

Omavahelised mängud

Põhiturniiril kohtusid tiimid omavahel neli korda ning kumbki sai ühe võidu nii kodus kui võõrsil. Novembri alguses võitis Valga koduplatsil 93:87, kuu aega hiljem oli Pärnu oma platsil omakorda parem 83:66, veebruari alguses võitis võõrsil Pärnu 82:70 ning märtsi keskel viigistas Valga seisu 95:79 võõrsilvõiduga.

Valga plussid

Rait Käbin: “Need mõlemad võistkonnad on mänginud paremini, kui neilt oodati enne hooaega. Nad on väga tublid olnud. Valgal on koduväljakueelis ja kui nad hakkavad sisse viskama, siis on kõigil väga raske nende vastu seal saalis.”

Pärnu plussid

Rait Käbin: “Pärnu meeskonnas on olukord, kus ühel päeval on üks liider ja järgmisel päeval keegi teine. Ühes intervjuus ka peatreener Heiko Rannula ütles, et vahest on Saimon Sutt taevas ja vahest on põrgus. Üles-alla käib neil meestel see ja kunagi ei tea, kust see pauk tulla võib.”

Statistika

-Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

Valga meeskonna punktiliidriks on tagamees Edgars Lasenbergs keskmiselt 15 punkti, 3,7 lauapalli ja 3,3 resultatiivse sööduga. Kahekohalise punktiskoori on kogunud ka Toms Leimanis (11,1 punkti ja 3,2 korvisöötu), Maris Ziedins (11 punkti ja 5,6 lauapalli) ning Egert Haller (10,9 punkti ja 2,5 lauapalli).

Pärnus on suurimat raskust kandnud Mihkel Kirves (keskmiselt 14,1 punkti, 6,2 lauapalli ja 2,6 söötu), Saimon Sutt (12,4 punkti ja 4,3 lauapalli), Siim-Markus Post (12,3 punkti ja 3,8 söötu) ning poole hooaja pealt liitunud Nemanja Miljkovic (10,5 punkti ja 5,7 lauapalli).

Võtmemängijad

Rait Käbin: “Valgas oli Toms Leimanis viimases mängus meie vastu väga tubli ja ta on mänginud Läti liigas aastaid kandvat rolli. Tema on üks, kes suudab ka rasketel hetkedel pea külmana hoida. Pärnus teeb Mihkel Kirves oma asjad kindlasti ära ja palju oleneb, kuidas teised mehed õnnestuvad ja kuidas nad saavad Valga eesliiniga kaitses hakkama.”

Ennustus

Rait Käbin: “Vot siin paaris ma enda nime alt küll ühtegi ennustust ei taha teha, ma tõesti ei oska midagi pakkuda.”

Mängude ajad

17.04 kell 19.00 Valgas
20.04 kell 19.00 Pärnus
23.04 kell 19.00 Valgas

26.04 kell 19.00 Pärnus*
28.04 kell 17.00 Valgas*

* Toimuvad vajadusel.

scroll to top
Inline
Inline