Eemaldatud Kairyseta jäänud Kalev/Cramo võitis Kitsingu viimaste sekundite viskega pronksi

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliiga 3.-4. koha mängus oli võidukas BC Kalev/Cramo, kui skooriga 87:85 alistati BK Ogre.

BK Ogre – BC Kalev/Cramo 85:87 (20:23, 20:20, 21:22, 24:22)

Kalevlased alustasid kohtumist paremini ja haarasid avaveerandi keskpaigaks 14:5 eduseisu. Ogrel õnnestus aga 9:2 spurt teha ja pärast Reggie Lynchi tabavat lähiviset olid võõrustajad kolme punktiga ees. Tasavägine mäng jätkus ja kuigi Kalev/Cramo suutis vahe kasvatada kuuele punktile, vastas Ogre poolelt Viktors Iljins kaugviskega ning poolaeg lõppes seisult 40:43.

Arnett Moultrie eestvedamisel sai Kalev/Cramo initsiatiivi ja nelja minuti möödudes juhiti kümne punktiga. Lätlased suutsid ikkagi sammu hoida ja kolmanda veerandaja lõpus läks mäng eriti tuliseks. Iljins oli korvi all vastamisi Tanel Kurbasega, kellest viimane kukkus antud olukorras ja kohtunikud tõlgendasid seda tehnilise veana. Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys polnud selgelt olukorraga rahul ning sai tehnilise vea. Vaidlus jätkus ja lõpuks anti Kairysele ka teine tehniline viga, mis tähendas, et saalist tuli tal lahkuda ja meeskonna juhendamise võttis üle abitreener Russell Bergman.

Ogre tõi seejärel vabavisetest kolm silma juurde ning Rinalds Sirsninš vähendas viimase neljandiku alguseks vahe 61:65 peale. Aina enam lubas Kalev/Cramo vastast lähemale ja 2.41 enne lõppu aitas Renars Magone Ogre 78:76 juhtima. Seisult 84:84 kuulus neile ka viimane rünnak ja Sirsninš viis vabaviskest uuesti omad ette. Sellest aga ei piisanud: Kalev/Cramo oli rünnakul ning sekund enne lõpuvilet tabas Kristjan Kitsing kolmepunktiviske, millega kalevlased juhtisid 87:85. Ogre toimetas pärast time-outi palli Sirsinšile, kelle viset segas piisavalt Chavaughn Lewis ja Kalev/Cramo oli raske võidu kätte saanud.

Chavaughn Lewis viskas Kalev/Cramo parimana 23 punkti. Arnett Moultrie lisas 19 silma ja 9 lauapalli ning Branko Mirkovic järgnes 14 punktiga. Võiduviske tabanud Kristjan Kitsingu nimele jäi 9 punkti.

Ogre poolelt tõid Edgars Lasenbergs 19 ja Rihards Zebergs 16 punkti. Rinalds Sirsninš kogus 15 punkti ja 9 korvisöötu ning Viktors Iljins lisas 14 punkti ja 9 lauapalli.

Esikoha mängus lähevad vastamisi BK Ventspils ja Riia VEF.