fbpx
Close

Kitsing: sellises olukorras tuleb lihtsalt visata; Lasenbergs: Cramo võiduvise oli irooniline

-Kristjan Kitsing ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kitsing ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond oli laupäeval Saku Suurhallis väga lähedal, et jääda Eesti-Läti korvpalliliigas täiesti tühjade kätega. Eesti esiklubi päästis sekund enne mänguaja lõppu Kristjan Kitsing, kellele mängiti kätte vaba viskepositsioon ning eestlane saatis kaugviske külmavereliselt läbi korvirõnga ja tõi omadele 87:85 võidu ja pronksmedalid.

“Ei olnud seal mingeid mõtteid (peas), sellises olukorras tuleb lihtsalt visata. Tunne oli hea ja läks sisse,” kommenteeris 9 punkti ja 4 lauapalli toonud ääremängija pärast medalite kättesaamist Korvpall24.ee portaalile.

Kuigi lõpp oli positiivne, siis nendest kahest päevast jääb Cramol siiski mõru maik: “Ega need head mängud ei olnud. VEF-i mäng jäi kõvasti kripeldama. Poolajal olime õiges kohas, aga pärast mängu enam ei olnud. See oli paha. Sel turniiril rünnakul kuidagi ei klappinud, pall ei liikunud. Eks vastased panid mingid liinid kinni, aga meil jääb pall miskipärast seisma. Oleks vaja rohkem liigutada seda, et kaitse hakkaks liikuma ja tekiks mingid augud. Eks Ogre oli kindlasti hästi valmistunud ka.”

Kitsingu sõnul suutsid nad ennast vaatamata reedesele valusale kaotusele pronksimänguks korralikult häälestada: “Tuli võtta maksimum sellest mängust ning kindlasti oli meil motivatsiooni.”

Ogre mängumehed olid pärast kaotust silmnähtavalt löödud ning tänasid pikalt pärast lõpuvilet neid Tallinnasse toetama tulnud fänniarmeed. 19 punktiga Ogre parimaks tõusnud Edgars Lasenbergs sõnas pärast kohtumist esimese emotsiooni pealt: “Kurb, väga kurb on. Vahetult enne mängu näitas peatreener meile omavahelisest eelmisest mängust videot, kus oli näha, et kaotasime neile seetõttu, et abistasime kaitses üle. Irooniline on, et Cramo viimasel rünnakul eksisime just sama asja vastu ja nad tabasid vaba kolmepunktiviske.”

“Me polnud siin turniiril kummaski mängus favoriidid ning meie meeskond pole ehk nii kogenud, et medalite peale mängida. Kui meil on sellistes mängudes lõpuminutitel vaja võita võtta, siis me ei suuda viskeid tabada,” üritas varem ka Valga-Valka meeskonnas pallinud tagamees leida põhjuseid, miks kaks tasavägist mängu lõppu nende silme läbi vaadates valele poole kukkus.

“Ma olen küll rahul, aga ma ei mõtle selle peale. Tahan võita medaleid ja mulle ei meeldi kaotada. Ma ei taha ilusaid kaotusi, tahan võita. Seega ma ei saa öelda, et me mängisime väga hästi. Kui oleksime väga head mängud teinud, siis oleks meil praegu medal kaelas,” lisas Lasenbergs.

Aga kokkuvõttes oli mees ikkagi tiimi hetke mängupildiga rahul ning tema sõnul minnakse Läti meistrivõistluste play-offile vastu väga hea tundega. “Loodame Lätis finaali jõuda, sest näitasime siin, et suudame nende suurte tiimide vastu võidelda. Kõik on võimalik ja seda mitte üksnes ühes mängus, vaid ka seerias.”

scroll to top