Ventspils karistas finaalis VEF-i ära nende oma relvaga

-BK Ventspils - Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

-BK Ventspils – Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliiga 2018/19 hooaja meistritiitli võitis BK Ventspils, kes finaalis oli kindlalt 102:80 üle Riia VEF-ist.

BK Ventspils – Riia VEF 102:80 (23:17, 30:23, 21:16, 28:20)

VEF läks kiirelt 6:0 juhtima, aga avaveerandi lõpp kuulus Ventspilsile ning järgmised kümme minutit algasid nende 23:17 eduseisust. Skoorirohke teise veerandaja keskpaigas pääses Ventspils juba 17 punktiga ette, aga Kristaps Janicenoksi kaugviskest vähenes poolajaks vahe üheksale silmale.

Ventspils jätkas kindlat minekut ning korra paisus vahe ka 18 punktile. Riialased tulid Arturs Ausejsi, Steve Zacki ja Glenn Miller Cosey eestvedamisel mängu tagasi, kuid kolmanda veerandaja lõpp kuulus ikkagi vastastele ning pääseti 74:60 ette. Neli minutit hiljem oli VEF-i jaoks kaotusseis paisunud juba 20 punktile ning võitjas enam kahtlust polnud.

Ventspilsi edu võtmeks võib märkida kaugvisked, mida tabati kokkuvõttes 15/25. Seevastu VEF jäi oma firmamärgi täitmisega hätta ning suutis vaid seitse kolmepunktiviset realiseerida.

Finaali MVP-ks valitud Rihards Lomažs viskas võitjate parimana 26 punkti ja andis 5 korvisöötu. Maris Gulbis lisas 21 silma ja 6 lauapalli. Ingus Jakovics järgnes 18 punktiga ning Ousmane Drame kogus 10 punkti ja 8 lauapalli.

VEF-i eest tõi Steve Zack 19 punkti ja 6 lauapalli. Glenn Miller Cosey viskas 15 punkti ning jagas 7 korvisöötu. Artis Ate lisas 11 ja Jabril Armon Durham 10 silma.