fbpx
Close

Eesti 3×3 korvpall sai Alexela näol uue peatoetaja!

Avatar

Eesti Korvpalliliit sõlmis pikaaegse partneri Alexelaga täiendava koostöölepingu, mille tulemusena sai ettevõttest Eesti 3×3 korvpalli uus peatoetaja.

Koostöö esimese väljundina avati Eesti 3×3 korvpalli uus veebileht www.basket3x3.ee, mis hakkab kajastama kodumaise 3×3 korvpalli tegemisi. Lisaks avati registreerimine 2021. aasta Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste turniiridele. Ametlikud mängud algavad 29. mail Tallinnas.

“Tunamullu noorte korvpallitreenerite enesearendamise võimalusteks loodud stipendium, mullu Toompea all avatud 3×3 Alexela korvpalliareen ja nüüd korvpalli nimitoetaja kohale asumine on loogiline jätk, kuidas Eesti ettevõttena saame kohalike talentide ja valdkonna arengusse panustada,” sõnas AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson ettevõtte 3×3 korvpalli nimitoetajaks asumisest.

“Teadupoolest on Alexela puhul kogu ettevõtte ajaloo vältel olnud sport, kultuur ja kogukondade areng olulised valdkonnad, millesse oleme läbi toetuste ja sponsorluste panustanud,” lisas Adamson.

Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi tunneb rõõmu, et Alexela on jätkuvalt üks suuremaid korvpalli toetajaid. “Meid ühendab pikk ja tugev sõprusside ning mul on hea meel, et see jätkub ka 3×3 korvpalli valdkonnas. Kindlasti saame nimitoetaja lisandumisega pakkuda senisest veelgi atraktiivsemat ja professionaalsemat suvist 3×3 sarja, mis omakorda aitab populariseerida korvpalli ka laiemalt.”

Alaliidu 3×3 korvpalli valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul on täna tegemist ajaloolise päevaga Eesti korvpallis. “Viimati oli Eesti 3×3 korvpallil peatoetaja 2017. aastal, kui toimus Sprite 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste turniir. Täna nimetame seda ala 3×3 korvpalliks, sest olümpiale sai 3×3 korvpall, mida mängitakse aastaringselt ja mitte ainult õues. Uue peatoetaja lisandumine annab Eesti korvpallile kindlasti palju juurde.”

Alexela on Eesti korvpalli toetanud mitmel rindel: perioodil 2013-2018 oli ettevõte meeste meistriliiga nimitoetaja, alates 2019. aastast annab Alexela koostöös G4S-iga välja stipendiumi kõrgharidust omandavatele korvpallitreeneritele ning möödunud aasta augustis avati ettevõtte toel Tallinnas, Snelli tiigi ääres Eesti suurim 3×3 võistlusareen nimega Alexela Arena.

Lisaks pealinnale, kus käesoleva aasta 7. augustil leiab aset finaalvõistlus, toimuvad 3×3 Eesti meistrivõistluste etapid ka Rakveres, Haapsalus, Keilas, Narvas, Võsul, Kohtla-Järvel, Käärikul, Kanepis, Kohilas, Abja-Paluojas, Haljalas, Viimsis, Kloogarannas ja mujal.

Eesti 3×3 korvpalli uuelt veebilehelt www.basket3x3.ee leiab lisaks registreerimisinfole ka videomeenutusi Eesti 3×3 korvpalli ajaloost, infot turniiride korraldamise kohta ning palju muud põnevat.

scroll to top
Inline
Inline