fbpx
Close

Korvpall24.ee tiim teenis Eriti Kõrgetasemelise Korvpalliturniiri debüüdil hõbemedalid!

-Korvpall24.ee | Foto: Virgo Agan

-Korvpall24.ee | Foto: Virgo Agan

Laupäeval peeti Nordi spordihoones järjekorras viies Eriti Kõrgetasemeline Korvpalliturniir, millest võtsid osa Eesti Korvpalliliidu koostööpartnerid. Turniirivõidu viis sedapuhku koju Alexela meeskond. 

Esikohamängule jõudmiseks oli esmalt vaja võiduga lõpetada alagrupifaas. Viie võistkonnaga A-alagrupis teenis maksimaalsed neli võitu Eriti Kõrgetasemelise Korvpalliturniiri uustulnuk Korvpall24 võistkond, kes kõige tasavägisema mängu pidas maha Tallinna Linnavalitsuse meeskonnaga, võites neid vaid punktiga – 23:22, kirjutab Basket.ee.

Teise asetuse ehk võimaluse mängida pronksikohtumises teenis G4S-i võistkond, kes pidi alagrupis kaotusekibedust tundma vaid Korvpall24 vastu, kuid seda üsnagi mõrudalt – tulemusega 20:41. Alagrupi kolmanda koha teenis Elme Metall, kelle fännklubi saalis oli niivõrd suur ja vali, et korraldajad kaalusid täiendavate turvameetmete kasutusele võtmist. Kuna aga G4S-i turvameeskond oli ka ise mängudega hõivatud, jäid suuremad sanktsioonid ära. Tallinna Linnavalitsus jäi alagrupis neljandaks ning Delfi meeskond pidi leppima viienda kohaga.

B-alagrupis näitas ülemvõimu Alexela meeskond, kes teenis kolm küllaltki veenvat võitu. Teise koha ja pileti pronksimängule teenis Kohtunike võistkond. Alagrupis sai kolmanda asetuse ja võimaluse mängida kohtadele viies-kuues Eesti Korvpalliliidu meeskond, kelle ridades näitasid teiste seas enda oskusi sellised korvpallivirtuoosid nagu Alar Varrak, Indrek Visnapuu ja Henri Ausmaa. Olympic/OlyBet lõpetas alagrupifaasi neljandal kohal, kuid olgu märgitud, et mängiti vaid viiekesi. Õigupoolest sisuliselt neljakesi, sest Joosep Mägi väänas turniiri algfaasis hüppeliigest ning mängis suuresti võistluse meditsiinipersonali hea töö ja tahtejõu tulemusena.

Esikohamäng oli igati turniiri nime vääriline. Põnevust jagus kuni viimaste minutiteni välja. Uustulnukad Korvpall24 meeskonnast hoidsid hammastega esikohast kinni, kuid Alexela meeskonna pikem pink ja agresiivne mäng tõid lõpuks siiski edu – järjekorras viienda Eriti Kõrgetasemelise Korvpalliturniiri finaalkohtumine lõppes Alexela 30:25 võiduga.

-Alexela | Foto: Siim Semiskar

Pronksikohtumises asjad nii tuliseks ei läinud. Sisuliselt kodusaalis mänginud Kohtunike meeskond pani asjad kiirelt paika ja alistas kaheksaminutilise mängu järel G4S-i tulemusega 51:30. Kujutage vaid ette, kui palju punkte oleksid kohtunikuhärrad visanud täispikas korvpallimängus?

Viienda koha teenis Eesti Korvpalliliidu meeskond, kes võitis lisaajal Elme Metalli tulemusega 27:26. Otsustavaks sai Henri Ausmaa tabav vabavise lisaaja alguses, mis jäi juurde antud kahe minuti ainsaks punktiks. Ausmaal oli võimalus mäng ära lõpetada ka normaalaja lõpus, kuid mees eksis teisel vabaviskel. Selle põhjuseid analüüsime pisut allpool.

Tallinna Linnavalitsus pani enda paremuse maksma seitsmenda koha mängus, kui alistas Olympic/OlyBeti tulemusega 36:31.

Lõplik paremusjärjestus: 

1. Alexela
2. Korvpall24
3. Kohtunikud
4. G4S
5. Eesti Korvpalliliit
6. Elme Metall
7. Tallinna Linnavalitsus
8. Olympic/OlyBet
9. Delfi

Mängude vahel toimus ka Margus Vinnali nimeline vabaviskevõistlus. Võistlejad pidid skoorima joonelt minuti jooksul ja kasutada tohtis ühte palli ning maksimaalselt kahte söötjat. Eelvoorust võttis osa tervelt 30 täpsuskütti. Viis parimat skoorijat pääsesid lõppvõistlusele. Eelvooru parima tulemuse eest hoolitses Eesti Korvpalliliidu spordidirektor Alar Varrak, kes tabas minutiga 18 vabaviset. Talle järgnesid Kristo Jürgenson 17 ning Henri Ausmaa, Gregor Allik ja Margus Vinnal 16 tabamusega.

Finaali alustas kohe võimsalt Ausmaa, kes paugutas 19 tabavat vabaviset ning viis sellega koju Margus Vinnali nimelise rändkarika. Liigne võrgusahistamine tegi Ausmaale aga karuteene, sest 5.-6. koha mängu normaalaja lõpusekunditel vajutas mees otsustava viske mööda. Asjatundjad ütlevad selle kohta, et “püssirohi sai otsa”. Ausmaa vaigistas aga kõik kriitikud, sest tabas eelpool mainitud kohtumises lõpuks lisaajal otsustava vabaviske. Viskevõistluse teise koha teenis direktor Varrak 15 tabava viskega. Alliku arvele jäi finaalis 14, Jürgensonile 12 ja Vinnalile 10 silma.

-Keio Kuhi ja Henri Ausmaa | Foto: Siim Semiskar

Eriti Kõrgetasemelise Korvpalliturniiri järelüritus toimus restoranis Saku Gastro, kus lisaks taastumist soodustavatele tegevustele peeti Reigo Kimmeli vedamisel läbi ka silmaringi avardav mälumäng. 14 küsimusega viktoriini võitis ajakirjanik ja spordifotograaf Siim Semiskar, kellele järgnesid kohtunik Madis Allik ja Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

Eesti Korvpalliliit tänab kõiki osalejaid ning soovib koostööpartneritele edukat ettevalmistust järgmise aasta turniiriks!

Vaata suurt fotogaleriid! 

scroll to top