fbpx
Close

Eesti naiste korvpallikoondis peab kolmapäeval sõprusmängu Soomega

-Naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondis kogunes eile, et valmistuda eelseisvateks EM valikmängudeks. Esimene kohtumine peetakse juba sel laupäeval koduses TTÜ Spordihoones Poola vastu.

Peatreener Janne Schasmini ja abitreener Marko Parkoneni käe all harjutavad 15 naist. Eile õhtul peeti esimene ühistreening, millele järgnesid täna kaks harjutuskorda. Eesti koondis võitleb 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste pääsu nimel ning kuulub B-alagruppi koos Türgi, Valgevene ja Poolaga.

Kahes esimeses kohtumises tuli tunnistada türklannade 81:56 paremust ning teises mängus jäädi alla Valgevenele alla 80:63. Kaotused kaotusteks aga kõik, kes vähegi naiste koondise varasemaid mänge jälginud, tajusid uut hingamist ja meelestatust.

Koondise mängijad Mailis Pokk ja Maaja Bratka olid pärast tänahommikust trenni koondise häälestatuses positiivselt üllatunud. “Trennis käib väga kõva andmine, kõik tahavad ennast tõestada,” lausus Saksamaal Kelterni ridades leiba teeniv Pokk. “Tõsi, mina pole koondise trennides veel sellist võitluslikkust näinud,” lisas Prantsusmaa teises liigas palliv keskmängija Bratka.

Pokki sõnul on ta vorm küll väga hea, kuid loodetud enesekindlust pole ta sel hooajal veel leidnud. “Enda esitus on olnud sel hooajal üles-alla ning ma pole veel leidnud õiget tasakaalu. Mitmel korral olen pidanud mängima ka erinevatel positsioonidel. Füüsiliselt tunnen, et olen heas vormis, kuna olen treeneritega teinud palju individuaalset tööd,” rääkis 25-aastane korvpallur.

Eesti koondis sõidab Soome sõprusmängule järgmises koosseisus: Mirjam Nikolai, Sandra Tael, Annika Köster, Kadri Uiga, Merike Anderson, Mailis Pokk, Maaja Bratka, Birgit Piibur, Janeli Lilleallik, Martha-Liisa Oinitš, Sandra Reinvald, Anna Gret Asi, Janne Pulk, Kätlin Korjus ja Rosemary Rits.

Peatreener Janne Schasmin
Abitreener Marko Parkonen
Füsioterapeut Rainar Vahtrik
Mental coach Kristel Kiens
Mänedzer Gerly Kostla

scroll to top