fbpx
Close

Eesti raskused ületanud Kalev/Cramo leegionär loodab jumala abiga NBA-sse naasta

-Tony Wroten | Foto: Siim Semiskar

-Tony Wroten | Foto: Siim Semiskar

2012. aastal NBA-sse valitud, kuid viimased aastad Eestis, Poolas ja Hispaanias mänginud 27-aastane tagamängija Tony Wroten ütles intervjuus Hispaania portaalile, et tahab NBA-sse naasta.

“Jah, vigastuste tõttu ei ole ma NBA-s. Tulin Hispaaniasse mängima, et tagasi NBA-sse jõuda. Tean, et Jumalal on minu jaoks oma plaan. Meil ei ole vigastuste üle kontrolli. Loodan pidevalt edasi areneda, olen alles 27-aastane ja mu parimad aastad on alles ees,” tõdes Wroten.

NBA-s peamiselt Philadelphia 76ersi eest väljakul käinud Wroteni parimaks kujunes hooaeg 2014/2015, mil ameeriklane tõi enne põlvevigastust keskmiselt 16,9 punkti, 2,9 lauapalli ja 5,2 resultatiivset söötu mängus. Kokku käis Wroten NBA-s platsil 151 kohtumises.

Hooajal 2018/2019 Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo eest Eesti-Läti liigas ja VTB ühisliigas mänginud tagamängija tunnistas, et USA-st lahkumine ei läinud kergelt: “Eestisse tulek oli keeruline, kuna see oli minu jaoks esimene kogemus mängida välismaal. See oli väga raske, kuid õppisin sellest kogemusest palju.”

2019. aasta augustis suundus Wroten edasi Poola kõrgliigasse Anwil Wloclaweki ridadesse, kelle eest sai korvpalli Meistrite liigas kirja keskmiselt 18,4 punkti ja 4 korvisöötu. Tänavu jaanuaris Hispaania kõrgliigaklubiga Badalona Joventut liitunud Wroten jõudis uue meeskonna eest kaasa teha vaid neljas mängus, tuues 20 minutiga keskmiselt 11,3 punkti, 2,8 lauapalli ja 4,5 tulemuslikku söötu.

scroll to top