fbpx
Close

Kolm on kohtu seadus! NBA draftis osalemist kinnitab ka Maik-Kalev Kotsar

-Maik-Kalev Kotsar ja Frank Martin | Foto: AFP/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar ja Frank Martin | Foto: AFP/Scanpix

Kui hiljuti end NBA draft’iks üles andnud Henri Drell ja Sander Raieste panid oma nime kirja ka mullu, siis tänavu lisandub neile täiesti uus mees – Eesti rahvuskoondise keskmängija, 23-aastane Maik-Kalev Kotsar.

Kotsari neli ülikooliaastat South Carolina Gamecocksi eest said märtsis läbi, mistõttu on 211 cm pikkune Kotsar alustamas profikarjääri. Hiljuti maineka Euroopa agentuuriga käed löönud Kotsari kindel soov on jõuda NBA-sse.

Kuna reeglite kohaselt ei pea nelja-aastase ülikoolitsükli läbinud korvpallurid end draft’iks eraldi üles andma (nagu seda tegid Drell ja Raieste), siis tähendab see seda, et 2020. aasta NBA draft’is osaleb automaatselt ka kolmas eestlane, Maik-Kalev Kotsar.

Kotsar kinnitas Korvpall24.ee portaalile, et nii see tõepoolest on, et kolledžilõpetajana on ta automaatselt draft’iks kõlblik ja eraldi selleks enam midagi tegema ei pea.

Hetkel veel USA-s viibiv eestlasest mängumees sõnas, et tiimidega otsest kontakti tänavusel suvel ei lubata ning kõik toimub virtuaalselt: “Kui ma ei eksi, siis praegu on lubatud mängijate ja meeskondade vahel ainult videokõned ja limiit on vist neli tundi.” Kotsar plaanib võimaluse korral kodumaale tulla mai keskel.

Kotsar teenis oma viimasel, läbimurdehooajal NCAA kõrgeimas divisjonis keskmiselt 30 ja pool minutit mänguaega, mille jooksul jäi eestlase arvele keskmiselt 11,2 punkti, 6,3 lauapalli, 2,3 resultatiivset söötu, 1,5 vaheltlõiget ja 1,1 blokeeritud viset mängus.

Praeguse eriolukorra valguses lükkub algselt 25. juunile planeeritud draft ilmselt augustisse või septembrisse.

scroll to top