Eestlased välismaal | Drell alustas G Liiga hooaega pauguga, Kullamäe tegi Reali vastu vinge esituse

-Henri Drell | Foto: Windy City Bulls Facebook

Lõppenud nädalal oli meie välismaal mängivatel korvpalluritel taas tihe töönädal ning mängijate ring, kellel silma peal hoida, laienes tuntavalt. Põhjuseks see, et pall pandi käima ka ookeani taga G Liigas ning üliõpilasliigas NCAA. Nädala kõige magusamad esitused pakkusid meie jaoks Henri Drell ja Kristian Kullamäe, aga korralikus hoos olid ka Joonas Riismaa, Kaspar Treier, Janari Jõesaar, Sten Sokk, Karl Johan Lips ja Carlos Jürgens, vahendab Basket.ee.

HISPAANIA, ACB

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia (3-4) sai Euroliigas taas napi võidu, kui võõrsil saadi viimase sekundi viskega 75:74 jagu Pireuse Olympiakosest (3-4). 24-aastane Raieste jooksis väljakule algviisikus ning kogus 13 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1), ühe lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja ühe isikliku vea. 26-aastane Kotsar panustas 17 minutiga 4 punkti (kahesed 2/3), 2 lauapalli ja 2 korvisöötu ning tegi 2 isiklikku viga.

Pühapäeval pidi Baskonia (4-5) aga tunnistama võõrsil teisel lisaajal Obradoiro (4-5) 108:95 paremust. Taas algviisikus platsile saanud Raieste mängis esimesel veerandajal 5 minutit ning rohkem väljakule ei pääsenud. Kirja läks talle üks mööda visatud kahepunktivise, üks lauapall, üks korvisööt ja üks isiklik viga. Kotsar sekkus pingilt ning kogus 12,5 minutiga 2 punkti (kahesed 0/3, vabavisked 2/2), ühe resultatiivse söödu, 2 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Kristian Kullamäe ja Bilbao Basket (4-0) jätkasid FIBA Europe Cupi edukalt, kui kodusaalis alistati Janari Jõesaare meeskond Wloclaweki Anwil (1-3) 76:71. 24-aastane Kullamäe panustas selle sarja tiitlikaitsja vastu 17 minutiga 6 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 0/3, vabavisked 4/4) ja ühe lauapalliga ning tegi ka ühe pallikaotuse. 29-aastane Jõesaar oli avaviisikus ning kogus samuti 17 minutiga samuti 6 silma (kahesed 1/1, kolmesed 1/3, vabavisked 1/2), 3 lauapalli, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Hispaania kõrgliigas läks Bilbao Basket (4-5) pühapäeval vastamisi suurklubi Madridi Realiga (9-0) ning kodusaalis tuli vastu võtta võitluslik 84:87 kaotus. Kullamäe oli pingilt alustades lõpuks oma meeskonna resultatiivseim, kui kogus 20,5 minutiga 17 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 3/5, vabavisked 2/2), ühe lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe viskeblokeeringu, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Artur Konontšuki ja Granada (1-8) keeruline hooaja algus jätkus 75:89 võõrsilkaotusega Gran Canaria (5-4) vastu. Eesti koondise ääremängija sai platsil olla vaid 4,5 minutit ning eksis selle ajaga ühel kahepunktiviskel, jagas ühe korvisöödu, tegi ühe pallikaotuse ja patustas korra isikliku veaga.

ITAALIA, SERIE A

Kaspar Treier ja Sassari Dinamo (1-2) said nädala sees FIBA Meistrite liigas alagrupiturniiri avavõidu, kui võõrsil mängiti 89:79 üle sakslaste Ludwigsburg (1-2). 24-aastane eestlane tegi pingilt soliidse esituse, kui kogus 21 minutiga 11 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/4, vabavisked 6/6), 2 lauapalli ja ühe isikliku vea.

Sassari (2-5) jaoks väga ilus nädal kulmineerus pühapäeval Itaalia kõrgliigas saadud 80:73 võiduga tabelis päris kõrgel oleva Trento (5-2) vastu. Treier tegi teise veerandi koguni 30:6 võitnud Sassari poolel pingilt korraliku sekkumise, kui 10 minutiga jäi eestlase arvele 9 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/3, vabavisked 4/4), 2 lauapalli, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Joonas Riismaa ja Brindisi (0-3) kaotasid FIBA Europe Cupi raames võõrsil kindlalt hispaanlaste Zaragozale (3-0) 72:91. 21-aastasel eestlasest tagamehel oli must viskepäev (kahesed 0/1, kolmesed 0/5), kuid tema arvele kanti 5 lauapalli, 2 korvisöötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Võidupõud jälitab Brindisi (0-7) meeskonda ka Itaalia kõrgliigas, kus endiselt pole neil õnnestunud silma pähe saada. Sel korral jäädi võõrsil 71:79 alla tabeliliider Veneziale (6-1). Riismaa mängis algviisiklasena 30 minutit ning oli oma tiimi üks edukamaid, kui panustas 15 punkti (kahesed 5/6, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), 4 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe viskeblokeeringu ja 2 isiklikku viga.

POOLA, PLK

Janari Jõesaare ja Wloclaweki Anwili euromängust kirjutasime juba eelnevalt ära ning saame jätkata nädala lõpu sündmustega, kus Anwil (7-0) teenis koduliigas juurde vägeva võidu ja jätkab ainsana täiseduga. 100:71 mängiti üle üsna lähedane jälitaja Lublin. Jõesaar sekkus vahetuspingilt ja tegi väga korraliku mängu, kui kogus 21 minutiga 14 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 4/8), 6 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike ja ühe isikliku vea.

BELGIA, BNXT LEAGUE

Matthias Tass ja Oostende (6-2) lõppenud nädalal FIBA Meistrite liigas väljakul ei käinud, küll oli neil Belgia-Hollandi liigas kaks kohtumist. Esimeses võideti 87:82 Brüsseli (5-3) tiimi. 24-aastane Tass oli avaviisikus ning mängis 26 minutit, kuid tegi vaid ühe pealeviske, mis ei tabanud. Eestlase arvele jäi 4 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, 2 blokki, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Teises matšis pidi Oostende (6-2) pühapäeval tunnistama Mecheleni (5-3) 69:45 paremust. Tass sekkus pingilt ning sai 14 minutiga kirja 2 punkti (kahesed 1/2), ühe lauapalli, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

LEEDU, LKL

Leedu kõrgliigas õnnestus Carlos Jürgensil ja Kedainiai Nevežisel (1-7) lõppenud nädala alguses saada tabelisse esimene võit, kui 89:84 saadi kodusaalis jagu lähirivaalist Šiauliaist (1-7). Avaviisikus alustanud 25-aastane Jürgens kogus 33 minutiga 10 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 1/3, vabavisked 1/1), 2 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja 2 pallikaotust.

Samad vastased kohtusid uuesti ka neljapäeval karikavõistluste raames, kus Šiauliai sai omakorda koduplatsil 89:74 võidu. Algviisiklasena 24 minutit platsil viibinud Jürgens oli 13 punktiga (kahesed 4/6, kolmesed 1/2, vabavisked 2/4) üks oma meeskonna resultatiivseimaid, kogudes lisaks ka ühe lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, 2 viskeblokeeringut, 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

BULGAARIA, NBL

Bulgaaria klubi Botevgradi Balkan (5-1) ja Karl Johan Lips sel nädalal FIBA Europe Cupis mängima ei pidanud ning nädala ainsas kohtumises võeti koduliigas tabelisse võit juurde, kui 86:74 mängiti üle Minyor 2015 (1-5). 27-aastane Lips oli taas kohtumise parim, kui kogus 25 minutiga algviisiklasena 9 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/1, vabavisked 5/6), 9 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja ühe isikliku vea.

NORRA, BLNO

Egert Haller sai Norras taas pärast umbes ühe kuu pikkust pausi taas kaasa teha, kui Kongsberg Miners (6-3) sai kodusaalis 98:82 jagu Asker Aliensist (4-6). 28-aastane eestlane panustas pingilt 14 minutiga 12 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 1/5, vabavisked 3/3), 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja ühe viskeblokeeringu.

HISPAANIA, LEB GOLD

Hispaania esiliigas jätkas Siim-Sander Vene koduklubi Burgos San Pablo (6-1) kuuenda järjestikuse võiduga, kui kodusaalis mängiti 83:66 üle Clavijo (2-5) meeskond. Pühapäeval 33. sünnipäeva tähistanud Siim-Sander Vene jooksis platsile algviisikus ning panustas 19 minutiga 4 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/3, vabavisked 1/1), 5 lauapalli, 2 resultatiivse söödu ja ühe isikliku veaga.

Jaan Puidet ja Real Valladolid (4-3) said samuti võidu, kui võõrsil saadi napilt 82:81 jagu Cantabriast (2-5). 31-aastane eestlane sekkus pingilt ja kogus 26 minutiga 3 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 1/2), 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

ITAALIA, SERIE A2

Itaalia tugevuselt teisel liigatasemel meie noormeestel lõppenud nädalast midagi rõõmustavat ette näidata pole, kuna kõigi kolme eestlase koduklubid pidid vastu võtma kaotuse.

Kõige rohkem mänguaega teenid Gregor Kuuba, kelle kodutiim Cento (3-6) pidi võõrsil tunnistama tabeliliidri Bologna Fortitudo (8-0) 84:72 paremust. 20-aastane eestlasest ääremängija kogus 15 minutiga ühe punkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/2, vabavisked 1/4), 2 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu.

Eelmistes voorudes kõvasti mänguaega saanud Karl Markus Poom piirdus sel korral vaid 5 minutiga, kui Monferrato (2-7) kaotas kodusaalis Latinale (2-7) 71:86. 19-aastase eestlase kontole kanti üks lauapall ja üks isiklik viga.

Ka 21-aastane tsenter Mait Peterson oli platsil 5 minutit, kui tema koduklubi Agrigento (3-6) võttis võõrsil Vigevano (3-6) vastu 71:85 kaotuse. Eestlase arvele jäi üks möödavise, 2 lauapalli, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

KREEKA, ELITE LEAGUE

Kreeka esiliigas sai Thessaloniki Iraklis (4-3) juurde väärt võidu, kui võõrsil saadi 74:65 jagu Charilaosest (3-4). 34-aastane Sten Sokk tegi pingilt sekkudes korraliku esituse, kui kogus 26 minutiga 10 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/4, vabavisked 3/3), 5 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

USA, G LEAGUE

Henri Drell ja Windy City Bulls (1-1) alustasid G Liiga põhihooaega kahe kohtumisega Iowa Wolvesi vastu ning kui avamäng kaotati 117:124, siis teises kohtumises teeniti 104:79 võit. 23-aastane Drell panustas avamängus pingilt 28 minutiga 8 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/6) ja oli 11 lauapalliga oma tiimi edukaim lauavõitleja. Veel lisas eestlane protokolli 4 korvisöötu, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja 5 isiklikku viga. Teises mängus olid Drelli numbrid algviisiklasena 37 minutit, oma tiimi parimad 22 punkti (kahesed 7/10, kolmesed 2/9, vabavisked 1/2), 10 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, üks viskeblokeering ja 2 pallikaotust.

USA, NCAA

Hooaega 9 kohtumise pikkuse mängukeeluga alustanud 22-aastase Kerr Kriisa koduülikool West Virginia võitis esimeses matšis Missouri State’i 67:59 ning pidi seejärel 65:73 alla vanduma Monmouthi meeskonnale.

Vahetult põhihooaja eel saadud vigastusest taastuva 19-aastase Henri Veesaare koduülikool Arizona alustas hooaega kahe võiduga, kui 122:59 alistati Morgan State ning 78:73 mängiti üle väga kõva Duke’i ülikool.

Kohe hooaja avakohtumises sai väga korralikud minutid 21-aastane Markus Ilver, kes aitas Wisconsin Badgersil (1-1) 105:76 võita Arkansas State’i (0-2). Ilver sekkus pingilt ning sai 19 minutiga kirja 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/2), 5 lauapalli, 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Hooaja teises matšis kaotas Wisconsin 70:80 üheksandana asetatud Tennessee Volunteersile (2-0). Ilveri saldoks jäi sel korral 3 mänguminutit, üks mööda visatud kolmepunktivise ja üks lauapall.

21-aastane tagamees Johannes Kirsipuu alustas Central Arkansase (1-1) ülikoolimeeskonnas hooaega algviisiklasena, kuid tema esimene esitus 53:70 kaotusmängus Tulsa (2-0) vastu oli krobeline. 25 minutiga kogunes eestlase arvele 3 punkti (kahesed 0/4, kolmesed 1/4), üks lauapall, 4 korvisöötu, 3 vaheltlõiget, 6 pallikaotust ja 5 isiklikku viga. Teises matšis sai Central Arkansas 82:39 jagu Hendrix College’ist ning Kirsipuu tõi 29 minutiga 6 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/3, vabavisked 2/3), 3 lauapalli, 8 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Kaspar Sepp ja Valparaiso (1-1) ülikoolimeeskond alustasid põhihooaega samuti ühe võidu ja ühe kaotusega. Avamatšis saadi 100:61 jagu Trinity Christian ülikoolist. 20-aastane eestlane sekkus pingilt ning kogus 19 minutiga 8 punkti (kahesed 3/4, vabavisked 2/2), 3 lauapalli, ühe korvisöödu, ühe vaheltlõike, ühe viskeblokeeringu, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Teises matšis sai Valparaiso 56:66 kaotuse IUPUI (2-0) tiimilt. Sepp mängis 4 minutit ja sai kirja ühe möödaviske, 2 lauapalli, ühe bloki, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Eestlannad välismaal | USA ülikooliliiga hooaja algus pakkus nii rõõmustavaid kui kurvastavaid uudiseid

Kuigi sel nädalal olid Euroopas mängivad Eesti naiskorvpallurid rahvuskoondise juures ning esindasid meie koondnaiskonda mängudes Taani ja Suurbritannia vastu, siis seoses mängude algusega USA üliõpilasliigas NCAA on meil nädala kokkuvõttes ikkagi mida kirjutada, kirjutab Basket.ee.

Meie ookeani taga NCAA I divisjonis pallivatest neidudest tegi kõige võimsama avangu Anna Gret Asi, kes oli kohe esimeses kohtumises Oklahoma State Cowgirls’i naiskonna resultatiivseim. Oklahoma State alistas hooaja avakohtumises SIU Edwardsville’i koguni 100:59.

21-aastane Asi sai avaviisikus platsile jooksnuna 27 minutiga kirja 20 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 2/5, vabavisked 6/7), 3 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja ühe isikliku vea.

Stailee Heard kogus võitjate poolel kaksikduubli 18 punkti ja 10 lauapalli ning Lior Garzon panustas 17 ja Kennedy Fauntleroy 14 silmaga.

Põhiturniiri teises matšis teenis Oklahoma State samuti võidu, kui 74:66 mängiti üle New Orleans Privateers.

Jällegi oli Asi algviisikus ning 33 minutiga kogunes tema kontole 12 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 0/2, vabavisked 4/4), 4 lauapalli, 4 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 4 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Stailee Heard oli 15 punkti ja 5 lauapalliga võitjate resultatiivseim, Rylee Langerman lisas 14 silma, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget ning pingilt hiilgas Chandler Prater 12 punkti, 7 lauapalli, 4 söödu ja 5 vaheltlõikega.

University of Albany naiskond alustas hooaega võidu ja kaotusega. 20-aastane Marie Anette Sepp teenis mänguaega vaid 58:55 võidumängus Merrimack Warriorsi vastu. Sepp sekkus pingilt mängu neljaks minutiks ning ühtegi viset selle ajaga ei sooritanud. Küll läks eestlannale kirja üks vaheltlõige, üks viskeblokeering, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Tunduvalt suurema rolli sai hooaja avamängudes endale 20-aastane Anete Elisabeth Adler, kes suvel vahetas kolledžit ning esindab nüüd Bostoni ülikooli.

Põhihooaja avamatšis alistas Boston University Terriers 60:58 UMass Lowell River Hawksi nimelise naiskonna.

Adler sekkus mängu vahetuspingilt ning kogus 10 minutiga 4 punkti (kahesed 2/5), 2 lauapalli, 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Võitjate poolel hiilgas 33 punkti ja 12 lauapalli kogunud Caitlin Weimar.

Teises kohtumises sai Bostoni ülikoolinaiskond 56:47 jagu New Hampshire Wildcatsist ning ka sel korral sai eestlanna platsile vahetusest. 9 minutiga kogunes Adleri kontole 2 punkti (kahesed 1/4), üks lauapall ja üks pallikaotus. Sel korral vedas võitjate mängu 16 punkti visanud Alex Giannaros.

Meie jaoks kehvad uudised tulevad aga Washington State’i ülikooli juurest, kes samuti põhiturniiri kahe võiduga alustas. Nimelt on 23-aastane Johanna Eliise Tederi mitu hooaega probleeme valmistanud kannakõõlused nii halvas seisus, et eestlannal jääb praeguse info kohaselt kogu hooaeg vahele. Teder on küll võistkonnaga ning lõpetab ülikooli, aga platsil naiskonda ei aita.