EESTLASED VÄLISMAAL | Riismaa oli Meistrite liigas Brindisi üks põhimehi, Hispaaniast meie meestelt korralikud esitused

-Joonas Riismaa | Foto: fiba.basketball

Lõppenud nädalal olid taas eestlased üle kogu Euroopa võistlustules. Kui Hispaania kõrgliigas mängiti näiteks juba kolmandat vooru, siis Itaalias pandi alles nüüd pall mängu. Meie mehed Hispaania ja Kreeka esiliigades ning Bulgaaria kõrgliigas peavad aga sootuks veel oma tänavust liigadebüüti ootama. Basket.ee võttis ühte artiklisse kokku, millega välismaa kõrgliigades või tugevamate korvpalliriikide esiliigades mängivad Eesti korvpallurid hakkama said.

Hispaania, ACB

Hispaania kõrgliigas oli enamus klubidel kahe mängu nädal ning eestlaste kodutiimidest käisid kaks korda väljakul Baskonia (2-1) ning Granada (0-3).

Baskonia pidi esmalt kolmapäeval tunnistama võõrsil Murcia (3-0) 88:76 paremust. Maik-Kalev Kotsar kogus algviisiklasena 21 minutiga 8 punkti (kahesed 2/7, vabavisked 4/5), 3 lauapalli, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea. Kotsari vastu tehti koguni 7 viga. Sander Raieste kontole kogunes 7 minutiga 3 punkti (kolmesed 1/1), üks lauapall, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Laupäeval naasis Baskonia võidulainele, kui alistas hooaja esimeses kodumatšis 92:72 Kristian Kullamäe tiimi Bilbao Basketi (1-1). Kotsar alustas sel korral vahetuspingilt ning kogus 16 minutiga 5 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 3/5), 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike ning Raieste sai 7,5 minutiga kirja kaks möödaviset kolmesekaare tagant ning ühe lauapalli. Kristian Kullamäe tõi oma tiimi nädala ainsas matšis 21 minutiga 12 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 2/5), 2 lauapalli, 3 korvisöötu, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Artur Konontšuk ja Granada pidid lõppenud nädalal vastu võtma kaks kaotust, kui esmalt jäädi võõrsil 80:86 alla Badalona Joventutile (2-1) ning nädala lõpus kaotati kodusaalis 91:102 Gironale (3-0). Badalona vastu mängis 23-aastane Eesti koondislane algviisiklasena 16 minutit ning kogus 8 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/2), ühe lauapalli ja 2 pallikaotust ning kukkus 5 veaga ka pingile. Gironaga kohtumises tõi Konontšuk 2 punkti (kahesed 1/2) ja 2 lauapalli.

Itaalia, Serie A

Läinud nädalavahetusel alustas ka Itaalia kõrgliiga ehk Serie A, kus Kaspar Treier ja Sassari Dinamo pidid kohe vastu võtma suure kaotuse, kui 90:111 jäädi kodusaalis alla Napolile. Avaviisikus platsile pääsenud 24-aastane Treier panustas 20 minutiga 8 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/3), ühe lauapalli, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Joonas Riismaa ja Brindisi pidasid läinud nädalal FIBA Meistrite liiga kvalifikatsioonimänge, kuid põhiturniirile kohta ei saanud ning peavad leppima FIBA Europe Cupi sarjaga, kus satuti samasse alagruppi BC Kalev/Cramoga. 21-aastane Riismaa oli kvalifikatsiooniturniiri veerandfinaalis 77:74 võidumängus rumeenlaste Oradea vastu algviisiklasena 19 minutiga kogutud 14 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/2, vabavisked 2/2), ühe lauapalli, ühe söödu, 3 vaheltlõike, 2 pallikaotuse ja 2 isikliku veaga oma tiimi üks edukamaid. Poolfinaalis võitis Brindisi 78:63 hollandlaste Den Boschi, Riismaa oli taas avaviisikus, kuid mängis vaid 5 minutit ning punktiarvet ei avanud (kahesed 0/1, kolmesed 0/2). Küll sai ta kirja ühe lauapalli, ühe korvisöödu ja 2 vaheltlõiget. Finaalis 69:80 prantslaste Cholet’le kaotatud kohtumises kogus Riismaa ühe oma tiimi parimana algviisiklasena 13 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 3/5), 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe viskeblokeeringu, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Poola, PLK

Poola kõrgliigas on kahe vooru järel ühena neljast tiimist täiseduga jätkamas Janari Jõesaare tiim Wloclaweki Anwil (2-0), kes laupäeval mängis võõrsil 88:64 üle Sokoli (0-2) meeskonna. 29-aastane eestlasest ääremängija kogus 16 minutiga 8 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/3), 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Kaotajate poolel tegid kaasa näiteks mullu Raplas pallinud tagamees Tyler Cheese ja lätlane Janis Berzins, kes viskasid vastavalt 14 ja 8 silma.

Belgia, BNXT League

Belgia ja Hollandi ühisliigas pidi teises voorus üllatuskaotuse vastu võtma suurfavoriit Oostende Filou (1-1), kui kodusaalis jäädi 63:74 alla Limburg Unitedile (1-0). Avaviisikus platsile jooksnud 24-aastane Matthias Tass kogus kaotajate poolel 9 punkti (kahesed 4/10, vabavisked 1/2), 4 lauapalli, 2 viskeblokeeringut ja 4 isiklikku viga.

Leedu, LKL

Leedu kõrgliigas tegi 24-aastane Carlos Jürgens oma senise parima esituse, kuid tema koduklubi Kedainiai Nevezis (0-3) pidi vastu võtma järjekordse kaotuse, kui 79:100 jäädi alla Kristian Kullamäe mullusele tiimile Panevežyse Lietkabelisele (2-1). 17 minutit mängida saanud Jürgens kogus 6 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 0/3), ühe lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja 2 isiklikku viga.

Norra, BLNO

Tänavusel hooajal Norra kõrgliigas mängiv Egert Haller tegi Kongsberg Minersi (2-1) eest laupäeval debüüdi, kui kodusaalis alistati 83:69 Gimle (1-2). Vahetusest 13 minutiks platsile pääsenud Haller kogus 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/2), 4 lauapalli ja ühe isikliku vea.

Itaalia, Serie A2

Itaalia tugevuselt teisel liigatasemel tehti nädalavahetusel hooajaga algust ning kolme noore eestlase koduklubid pidid esimeses voorus kõik tunnistama vastaste paremust.

Kõige napima kaotuse pidid vastu võtma Karl Markus Poom ja Monferrato, kes jäid kodusaalis 78:79 alla Roma Luissile. 19-aastane eestlane sai algviisiklasena mängida 8 minutit ning kogus 2 punkti (kahesed 1/1), ühe resultatiivse söödu ja 2 isiklikku viga.

Mait Peterson ja Agrigento kaotasid samuti koduplatsil 67:75 Rietile. 21-aastane eestlasest keskmängija jäi 12 minutiga punktideta (kahesed 0/1, kolmesed 0/2), kuid kogus ühe lauapalli, ühe korvisöödu, ühe vaheltlõike ja ühe isikliku vea.

Gregor Kuuba ja Cento kaotasid kosuplatsil 61:78 Forli tiimile. 19-aastane eestlasest ääremängija kogus 13 minutiga 2 punkti (kahesed 1/2), ühe lauapalli, ühe korvisöödu ja ühe pallikaotuse.