Eestlaste tähed Itaalias ei säranud, Jurkatammelt võidukas debüütmäng

-Mikk Jurkatamm | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Nädalavahetusel käisid Itaalia esi-, teise- ja neljanda liiga palliplatsidel kuus eestlast. Kui esiliigas (Serie A2) saatis meie mängumeeste koduklubisid edu, siis madalamates liigades tuli vastu võtta kaotused.

Ravenna Orasi (1-0) jätkas esiliigas (Serie A2) võidulainel, võttes kodus 72:67 (21:21, 14:18, 22:13, 15:15) võidu Ferrara Feli Pharma (1-0) üle. Tasavägise kohtumise kaalukeeleks osutusid kaugvisked, mida kodumeeskond tabas oluliselt paremini (42% vs 11%). Ravenna vägesid juhatasid ameeriklased Charles Thomas ja Giddy Potts vastavalt 18 ja 14 punktiga.

Vigastuspausilt naasnud Mikk Jurkatamm sai hooaja debüütmängus kirja 13 esimest mänguminutit ning kostitas vastaseid 7 punktiga (kahesed 2/3, kolmesed 1/3). Kaspar Treier tõi 20 minutiga 3 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 1/2) ja 4 lauapalli. Ferrara ridades tõusis üleplatsimeheks Tommaso Fantoni 19 punktiga.

Kaspar Kitsingu koduklubi Forli 2.015 (0-1) sai kirja esimese võidupunkti, kui võõrsil alistati Orzinuovi Basket (0-1) 84:67 (28:20, 19:22, 20:13, 17:12). Poolajaks 5-punktilise eduseisu saavutanud külalised hoidsid kodumeeskonna teisel poolajal 25 punkti peal ning kindlustasid sellega veenva võidu.

Ühtlaselt skoori teinud Forli parimaks kerkis Maurice Watson 16 punktiga. Kitsing sai mänguaega 13 minutit, mille jooksul panustas võistkonna heaks 2 lauapalli. Orzinuovi tulemuslikem Christian Mekowulu sai 19 punkti ja 15 lauapalli näol kirja mehise kaksikduubli.

Aste madalamal (Serie B) hooaega kahe kaotusega alustanud Arnold Mitt ja Soresina Gilbertina (0-2) jäid kolmandas voorus koduväljakul 75:79 (17:14, 19:27, 20:18, 19:20) alla Monfalcone Basketile (1-1). Kohtumise otsustavad hetked jäid mängu viimase 30 sekundi sisse, kui 75:75 viigiseisul Soresina palli kaotas ning vastased kiirrünnaku järel 77:75 juhtima asusid ning kodumeeskond enam mängu päästa ei suutnud.

Soresina skoori eest hoolitses enim Gianluigi Prestini, kelle arvele jäi 16 silma ja 7 lauapalli. Algviisikus alustanud Arnold Mitt tõi 14 minuti jooksul 4 punkti ja hankis 6 lauapalli. Negatiivse poole peale kirjutati 4 pallikaotust ja sama arv isiklikke vigu. Monfalcone resultatiivseim Alessandro Scutiero tõi võitjaile 16 punkti.

Neljandas liigas (Serie C Gold) pidid nii Joonas Riismaa kui Gregor Kuuba meeskonnad kolmandas voorus leppima kaotusega. Montale (0-2) jäi võõrsil suurelt 45:109 (12:33, 13:25, 13:25, 7:26) Chiusi San Giobbe Basketi rongi alla. Kuna mängu saatus otsutati esimese poolajaga, piirdus kahes esimeses voorus keskmiselt 33 punkti paugutanud Riismaa 17 minuti ja 5 punktiga. Montale tulemuslikeimaks tõusis Mattia Gangale 12 silmaga. Võitjate ridades säras 6 kaugviset tabanud Borko Kuvekalovic 22 punktiga.

Gregor Kuuba võiduviskega hooaega alustanud Livorno Don Bosco  (1-0) pidi kolmandas voorus väljakult lahkuma napi 68:71 (14:16, 13:26, 18:14, 23:15) kaotusega Valdisieve`le (1-1). Kahvatu esimese poolaja järel (27:42) jõudis Montale 1:43 enne kohtumise lõppu mänguseisu peaaegu võrdsustada (64:65), kuid lõpuminutitel olid külalised kindlamad. Gregor Kuuba 5 mänguminuti jooksul isiklikku punktiarvet ei avanud, positiivse poole pealt läks protokolli kirja üks vaheltlõige. Tommaso Ense tõi Livorno parimana 25 silma. Valdisieve`i kasuks viskas Daniele Rossi 18 punkti.