VIDEO | Riismaa hiilgemängule tõmbas kriipsu peale noorema kaasmaalase sireenivise

-Gregor Kuuba | Foto: Pallacanestro Don Bosco Livorno Facebook

Laupäeval jätkusid mängud Itaalia tugevuselt neljandas liigas (Serie C Gold) 2. vooru kohtumistega, kus Joonas Riismaa koduklubi Montale võõrustas Gregor Kuuba leivaisa Livorno Don Boscot. Avavoorus vaba olnud Livorno 82:81 (32:20, 13:15, 17:13, 7:21, 13:12) võidu tagas Kuuba lähivise lisaaja sireeni kõlades, rikkudes nõnda Riismaa võimsa skooriõhtu.

Hooaja avamängu alustas Livorno ladusalt, kui esimese veerandiga kostitati kodumeeskonda 32 punktiga. Seejärel sai Montale kaitse toimima, kuid poolajaks kaotusseis oluliselt ei kahanenud (35:45) ning enne viimast veerandaega oli Livornol turvalisena näiv 14-punktiline edu. Nädal tagasi hiilanud Joonas Riismaa ei olnud veel viimast sõna öelnud ning vedas 14:2 spurdi toel Montale lisaajani. Väljakuperemeestel oli suurepärane võimalus mäng juba 7,8 sekundit enne lõpuvilet võidusadamasse tüürida, kuid Allan Ivan Onojaife eksis 80:78 eduseisus mõlemal vabaviskel. Järgneval rünnakul tabas Alessandro Mati kaugviske, mis viis omakorda Montale 81:80 juhtima. Kuid allesjäänud 2 sekundiga suutsid Livorno mängijad palli Kuubani toimetada ning eestlane toimetas mänguvahendi lõpusireeni kõlades korvi.

Livorno peatreener Marco Aprea oli meeskonna Facebooki lehele antud kommentaarides hooaja algusega ilmselgelt rahul: “Meil tekkisid raskused, kui Montale hakkas tooremalt mängima, kuna meie meeskonnal pole sellel tasemel piisavalt kogemusi. Kokkuvõttes oli tänane mäng hea test ning selline võit hooaja alustuseks lisab meile kõvasti enesekindlust.”

Mängu kangelaseks tõusnud Kuuba arvele jäi kohtumise lõpuks 7 punkti. Livorno peamisteks skooritegijateks kerkisid Niccolo Mencherini 24 ning Tommaso Ense 17 punktiga. Montale veduriks oli teist mängu järjest Joonas Riismaa, kes viis enda hooaja punktirekordi 34 silmani. Kahes esimeses voorus on Riismaa keskmiselt kogunud võimsad 33 punkti.

Kolmandas voorus kohtub Livorno (1-0) laupäeval Valdiseive`ga (1-1), kahe kaotusega alustanud Montale (0-2) vastaseks on Chiusi San Giobbe Basket (1-0).