fbpx
Close

Elu parimas vormis Marten Maide kibeleb NCAA-s platsile, sihiks NBA ja Miami Heat

-Marten Maide | Foto: Jessie Adell Rogers/Liberty University

-Marten Maide | Foto: Jessie Adell Rogers/Liberty University

Võib-olla on korvpallisõpradel juba meelest läinud, et USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis ootab pikisilmi platsile pääsemist veel üks eestlane, 19-aastane Marten Maide. Teatavasti lükkus 195 cm pikkuse tagamängija debüüt NCAA-s edasi põlvevigastuse tõttu.

USA-s keskkooli lõpetanud Maide jäi oma hea mänguga silma NCAA meeskonnale Liberty Flames, kuid pikalt põlvega hädas olnud mängumees otsustas mullu oktoobris käia põlveoperatsioonil, mistõttu saab kauaoodatud debüüdi teha hooajal 2020/2021. Virgina osariigis Lynchburgi linnas asuva Liberty ülikooli esindusmeeskond kuulub teist hooaega järjest Atlantic Sun konverentsi tippu ja oli sarnaselt mullusele teel NCAA finaalturniirile.

Korvpall24.ee võttis Maidega ühendust, et uurida Eesti tulevikulootuse sealse elukorralduse, meeskonna käekäigu, isiklike ambitsioonide ja tulevikuplaanide kohta. Muuhulgas selgub, et Liberty ülikoolis jagab Maidele korvpallitarkust treener Henry Barrera, kes on koostööd teinud ka NBA absoluutsete superstaaride LeBron Jamesi ja Kevin Durantiga.

Kas jäid praegusel kriisiajal USA-sse või tulid Eestisse? Kuidas seal olukord on?

Jäin USA-sse. Meil on ülikool üllataval kombel lahti ning siin on hea iga päev treenida. Mujal sellist võimalust praegu ei olegi.

Läksid USA-sse keskkooli juba 2015. aastal. Kas tunned end täielikult kohalikuna või jõuad ka Eestis toimuval silma peal hoida?

Tunnen ennast siin üpris mugavalt, USA on mul nagu teise kodu eest. Ma proovin ikka silma peal hoida, mis Eestis toimub, aga enamus ajast on see raske, kuna mul on siin üpris tihe graafik.

Mullu sügisel käisid põlveoperatsioonil. Kas oled nüüdseks vigastusest täielikult taastunud?

Vigastusest olen täielikult taastunud ning tunnen ennast paremini kui kunagi varem. Ma töötasin umbes kaks kuud proffidega, et korralikult taastuda ning nüüd teen asju, et edaspidi vältida selliseid vigastusi.

Kes on need profid, kes Sind mitu kuud treeningutel ja taastumisel aitasid?

Liberty treenerid, üks neist on Henry Barrera, kes töötas enne Nike’ga ning treenis LeBroni, Duranti ning Payton Pritchardit, kes on sel aastal NBA draft’is.

Kas praegu saad üldse trenni teha? Kas eriolukord annab lisaaega sügisel veelgi tugevamalt tagasi tulla?

Trenni ma saan palju teha. See on väga suur pluss, et meil ülikool lahti on veel ning et ma saan rahulikult töötada sellisel kriisiajal. Meil on peaaegu terve meeskond siin ning ka enamus treenereid, nii et lõbus on.

Kas alates sügisest saad ikkagi veel neli aastat Liberty eest mängida?

Jah, tänu vigastusele saan ma kokku 5 aastat siin veeta, kui just enne NBA võimalust ei tule.

Liberty Flames tegi erakordselt tugeva hooaja ja oli taas teel NCAA finaalturniirile. Kuidas jäid tiimi hooajaga rahule?

Tiimi hooajaga jäin väga rahule. Ma sattusin sellistesse saalidesse ning riietusruumidesse, millest ma noorena veel ainult unistasin. Kogu see aasta andis mulle väga palju juurde ning mul on hea meel, et tegin otsuse siia tulla. Kahjuks ei jõudnud COVID-19 pärast March Madnessile, aga eks siis tuleb järgmisel hooajal sinna pürgida.

Mis arvad – kas meeskond suudab uuel hooajal ilma seenioriteta sarnast edu korrata?

Ma arvan, et veidi raskem saab olema, kuna meil on nüüd üpris noor tiim, aga ega me nüüd kindlasti palju alla ei jää.

Kas oled valmis senise liidri Caleb Homesley kingi täitma ja temast vabaneva koha endale haarama?

Kohe kindlasti, ma olen nüüd aasta aega ilma mängimata olnud ning ma ei jõua ära oodata, et vorm jälle üle mõne aja selga panna. Caleb on mind see aasta väga palju aidanud ning nõu andnud, nii et ma arvan, et olen valmis tema kingi täitma.

Kas Sul on pärast ülikoolikarjääri ka kindel siht NBA-sse jõuda?

Mul on väga kindel siht sinna jõuda. Ma ei oleks siin ülikoolis, kui mul poleks noorest saati seda sihti olnud. Senimaani ma olen täitnud enamus oma eesmärke ning miks ei võiks NBA olla järgmine.

Millise NBA klubi eest tahaksid kõige enam mängida ja miks?

Kõik tiimid ilmselgelt sobivad, aga kui mulle nüüd valida anda, siis Miami Heat. Miami on ilus linn ning mulle väga meeldiks seal elada.

scroll to top