fbpx
Close

Aastasele sunnitud mängupausile jääv Marten Maide: hea, et lõpuks korda saab

-Marko Parkonen ja Marten Maide | Foto: Erakogu

-Marko Parkonen ja Marten Maide | Foto: Erakogu

Juba 2015. aastal USA-sse siirdunud Marten Maide lõpetas tänavu kevadel keskkooli ja pidanuks alustama mängimist üliõpilasliigas NCAA, kuid alanud hooajale tõmbas kriipsu peale põlvevigastus.

19-aastane tagamängija alustas õpinguid Liberty ülikoolis, kelle meeskond Flames mängib NCAA kõrgeimas divisjonis. Mullu NCAA finaalturniiril 32 parema sekka jõudnud Liberty Flames on tänavust hooaega alustanud kolme võiduga, kuid eestlast meeskonna ridades mängimas veel niipea ei näe. Korvpall24.ee võttis Maidega ühendust ja uuris olukorda lähemalt.

“Meniski rebend oli, torn meniscus. Ausalt öeldes ei teagi, millal see juhtus. Põlv oli juba pikka aega valutanud ning tuli välja, et oli ikkagi päris tõsine vigastus. Operatsioon oli 7. oktoobril ning paranemine võtab aega. Hetkel saan juba veidi joosta, aga eemal olen kuni jaanuarini ja redshirt`in*, et aasta raisku ei läheks,” rääkis Maide.

Pead norgu noormängija siiski ei lase ja seab esikohale tervise. “Ma ei võta seda isegi pettumusega. Mul on põlv nii palju häda teinud ning on hea, et lõpuks korda saab. Treener arvab, et mul on väga helge tulevik ning trennides olen siiani edukas olnud. Kindlasti ootavad nad mind tagasi,” sõnas Maide optimistlikult.

* Redshirt-staatuses olev mängija ei saa hooaja jooksul võtta osa ametlikest kohtumistest, ent teeb treeningud täismahus kaasa ning säilitab oma spordistipendiumi ja õiguse mängida kõik neli võistlushooaega.

scroll to top