fbpx
Close

Tänavu NCAA finaalturniirile jõudnud eestlasest tagamängija vahetab USA-s ülikooli

-Marten Maide | Foto: FPU Sunbirds

-Marten Maide | Foto: FPU Sunbirds

Pikalt ookeani taga korvpalliharidust omandanud Eesti noortekoondiste tagamängija Marten Maide vahetab uueks hooajaks ülikoolitiimi, kui siirdub NCAA kõrgema divisjoni tiimist Liberty Flames aste madalamal ehk NCAA II divisjonis mängiva Fresno Pacific Sunbirdsi ridadesse.

20-aastane Maide sai tugevas Liberty ülikoolis lõppenud hooajal platsile seitsmes kohtumises ning viskas neis kokku 12 punkti, hankis 4 lauapalli ja jagas 2 resultatiivset söötu. Keskmiselt läks seega 4,3 minutiga kirja 1,7 punkti. Liberty pääses tänavu ka NCAA finaalturniirile, kuid seal jäädi avaringis alla Oklahoma State Cowboysile 60:69.

Aastaid NAIA üks tugevama spordiprogrammiga koole olnud Fresno Pacific liitus 2011. aasta suvel NCAA-ga ning hakkas osalema II divisjoni turniiril.

Fresno Pacific tutvustas Maidet oma sotsiaalmeedias avaldatud videos nii: “Martin Maide, 195 cm pikkune tagamängija, 1. divisjonist üle tulev Marten saab meiega mängida neli aastat. Ta toob mängu muutuse mõlemal väljaku poolel kohe avapäevast. Eestis kasvanud mängijana on Martenil väga palju suurte mängude kogemusi, olles mänginud U18 Eesti koondises ja NCAA I divisjonis Liberty’s.”

“Martenil on olemas suurus ja võimekus, mida me tagamängijate juures armastame. Suudab atleetlikkusega korvi alla murda, luua olukordi ka teistele ning visata igalt poolt väljakult. Ta on efektiivne kasutama palliga mängijale pandud katteid ja suudab kaitses täita mitmeid erinevaid positsioone. Ta on hea õpilane ja meeskonnakaaslane ning näljane võitma ja oma panust andma. Marteni tulevik sini-oranžis särgis on särav ning meie oleme valmis temaga õppima ja kasvama,” lisati videos.

scroll to top