EM-turniiriks valmistuv Eesti U20 koondis alistas sõprusmängus Hiina

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

FIBA noormeeste Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiriks valmistuv Eesti U20 koondis alistas täna Riias toimunud sõpruskohtumises aasta nooremate Hiina koondise 75:63.

Mäng algas korvidevaeselt ja esimese kümne minuti järel oli Eesti taga 11:18. Teisel veerandil pääsesid Aivar Kuusmaa hoolealused ette 26:23, kuid Hiina lõpetas neljandiku 13:0 spurdiga ning Eesti jäi poolajaks kümnepunktilisse kaotusseisu (26:36). Teise poolaja alguses kasvas kaotusseis juba 15 punktile, ent kolmanda veerandi lõpuks oli vahe vähenenud vaid kahele silmale (50:52). Mängu saatus otsustati viimase seitsme minutiga, kui Eesti tegi 58:59 kaotusseisust 17:4 spurdi.

Eesti koondis tabas viskeid väljakult 30/69 ehk 43%, hiinlastel olid vastavad numbrid 23/55 ja 41%. Lauavõitluse võitis Eesti 41:33.

Eesti resultatiivseimaks kerkis Mark-Andreas Jaakson, kes kogus 15 punkti kõrvale 5 lauapalli ja 2 korvisöötu. Hendry Engelbrecht ja Mikk Jurkatamm said mõlemad kirja 12 punkti ning Gregor Ilves ja Robin Kivi lisasid kumbki 8 silma. Kivi arvele jäi ka 6 lauapalli.

Hiina parim oli üleplatsimehena 20 punkti visanud Guo Haowen, kes võttis lisaks ka 9 lauapalli. Ji Zhuo toetas teda 11 punktiga.

Homme kohtub Eesti kell 13.00 Läti U19 koondisega. Nii Hiina kui ka Läti valmistuvad juuni lõpus Kreekas algavaks FIBA U19 maailmameistrivõistluste finaalturniiriks.