Eesti U18 neiud vandusid Balti matši avamängus alla Valgevenele

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Eesti neidude U18 koondis pidi Leedus Druskininkais toimuval Balti matši turniiril avamängus vastu võtma kaotuse, jäädes 59:69 alla Valgevenele.

Eesti kaotas tasavägise avaveerandi 16:17 ja poolajavileks oldi taga 28:30. Teisel poolajal püsiti küll löögiulatuses, kuid kaotusseisust välja tulla eestlannad enam ei suutnud. 3.39 enne lõppu jõuti Anna Gret Asi vabaviskest vaid ühe punkti kaugusele, ent mängu viimased minutid kuulusid Valgevenele.

Väljakult tabati viskeid 20/54 ehk 37%, Valgevenel olid vastavad numbrid 24/62 ja 38%. Lauavõitluses jäid peale eestlannad 41:37, kuid pallikaotusi tehti 28 Valgevene 17 vastu.

Eesti parim oli Anna Gret Asi, kes viskas 18 punkti, võttis 7 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 3 vaheltlõiget ja blokeeris 2 vastaste pealeviset. Maria Gontšarova ja Helena Stina Svilberg lisasid mõlemad 10 punkti ning Belinda Lepmetsa arvele kogunes 6 silma.

Valgevene resultatiivseimana sai 16 punkti kirja Julia Vasilevitš, Irina Venskaja lisas 12 silma.

Homme kell 19.15 läheb Eesti koondis vastamisi turniiri võõrustaja Leeduga.