Erkmaa Suvekursus lõpetas turniiri Itaalias 10. kohaga

-Erkmaa Suvekursus | Foto: Erkmaa Korvpallikool Facebook

Itaalias lõppenud kuni 15-aastaste moormeeste korvpalliturniiril Novipiu Cup olid laupäeval kavas otsustavad kohamängud. Erkmaa Suvekursuse tiim sai lõpuks 10. koha.

Enne tänast turniiril kaks kaotust ja ühe võidu saanud Erkmaa Suvekursuse tiim, kuhu kuulus mängijaid seitsmest erinevast Eesti korvpalliklubist, tunnistas otsustavas heitluses Biella nappi 77:71 (19:13, 15:26, 14:13, 29:19) paremust, kirjutab Erkmaa Korvpallikool oma Facebooki lehel.

Tasavägiselt kulgenud matšis jäid eestlased avaveerandaja järel taha 13:19, kuid leidsid siis end ja pääsesid esimese poolaja lõpetuseks puhkama eduseisul 39:34.

Kolmandal veerandajal viskasid Erkmaa Suvekursuse võistkonna liikmed 13 ja lubasid vastastel enda korvi visata 14 punkti. Otsustavat neljandat perioodi alustati seega meie poolt vaadates seisult 52:48.

Viimased kümme mänguminutit paraku midagi rõõmustavat ei pakkunud: Biella tabas järjest mitu kaugviset, suutis perioodi kallutada enda kasuks 29:19 ning võita ühtlasi kogu kohtumise 77:71.

Terve turniiri vältel stabiilselt tegutsenud Egert Erm viskas eestlaste reultatiivsemana 14 punkti. Kõik mängud katkise sõrmeluuga kaasa teinud mängujuht Rando Roos ja Maximus Solman lisasid kumbki 13 punkti.

Turniiri finaalis alistas Roma Stella Azzurra 88:64 Treviso Basketi. Võitjate rivistuses sai kuldmedali kaela ja musta värvi nokatsi pähe ka eestlane Kaspar Kuusmaa, kelle panuseks jäi otsustavas matšis kaks punkti.

Kolmanda-neljanda koha kohtumises kaotas teise Itaalias korvpalliharidust omandava Eesti korvpalluri Karl Markus Poomi kodumeeskond Novipiu Campus 69:73 PGC Cantu meeskonnale. Poom viskas ühe resultatiivsemana 10 punkti.

Erkmaa Suvekursuse punktiviskajad: Erm 14 (vv 2/0), Roos 13 (vv 2/2), Solman 13 (vv 5/4), Brifk 10 (vv 2/2), Järve 10 (vv 7/2), Leibenau 7, Peterkopf 3 (vv 2/1), Zirel 1 (vv 2/1), Tassa 0, Liht 0, Laanemaa 0, Kalmus ei mänginud.