Meeskonna parimaks kerkinud Veideman lõpetas põhihooaja võiduga, kaksikduublile lähedal olnud Treier kaotusega

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Rain Veidemani ja Mikk Jurkatamme koduklubid lõpetasid Itaalia esiliiga põhihooaja võidukalt, Kaspar Treieri oma kaotusega. Kõik eestlaste koduklubid pääsesid play-offi.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea alistas võõrsil Jesi Termoforgia 87:81.

Mantova kaotas avaveerandi 8:16 ja esimese poolaja 34:43. Teise poolaja alguses tabas Veideman koguni kolm järjestikust kaugviset ja kolmanda veerandaja lõpuks oli Mantova kaotusseis vaid ühepunktiline – 60:61. Viimase veerandi alguses tegi Mantova 8:1 spurdi ja hoidis edu lõpuni.

Algkoosseisus alustanud Veideman sai võitjate rivistuses enim mänguaega – 36 minutit – ning viskas oma meeskonna parimana 24 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 3/6, vabavisked 5/6). Lisaks kogunes tema arvele 4 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga. Tema takistamisel tegid vastased 4 viga.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight jäi koduväljakul 102:104 alla Cagliari Hertzile.

Montegranaro kaotas avaveerandi 21:29, kuid suutis poolajaks vahe kahandada kolmepunktiliseks – 49:52. Teise poolaja alguses jõudsid võõrustajad küll korra viigini 56:56, ent seejärel haaras Cagliari juhtohjad jälle enda kätte ja kolmanda veerandi lõpuks oli Montegranaro kaotusseis 66:72 . 11 sekundit enne mängu lõppu jõudis Montegranaro vaid ühe punkti kaugusele (101:102), kuid seejärel tegi Treier vea Anthony Milesile, kes tabas mõlemad vabavisked.

Algviisikus alustanud Treier viibis väljakul 33 minutit ning viskas selle ajaga oma hooaja kõrgeimad 14 punkti (kahesed 1/6, kolmesed 2/4, vabavisked 6/6). Lisaks jäi tema arvele 9 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 5 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 4 viga.

Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna OraSi sai võõrsil kirja 84:77 võidu Ferrara Bondi üle.

Ravenna võitis avaveerandi 18:15, juhtis poolajavileks 47:31 ja kolmanda neljandiku lõpuks 72:51. Viimane veerand kuulus küll Ferrarale, kuid suurest kaotusseisust nad enam välja tulla ei suutnud.

Pingilt sekkunud Jurkatamm mängis 15 minutit, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud, visates mööda ühe kahepunktiviske ja kõik neli kaugviset. Tema arvele jäi 2 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu, samuti tehti tema takistamisel üks viga.

Montegranaro kogus Itaalia esiliiga ehk Serie A2 idadivisjonis 23 võitu ja seitse kaotust, mis andis neile 16 meeskonna seas kolmanda koha. Mantova sai põhiturniiril 15 võidu ja 15 kaotusega seitsmenda koha, Ravenna saldoks jäi 13 võitu ja 17 kaotust ning viimasena play-offi viiv üheksas koht.