fbpx
Close

Esiliiga põhiturniiri viiendana lõpetanud KK Viimsi loodab play-offis jätkata suurepärase atmosfääri toel

-KK Viimsi/Noto | Foto: KK Viimsi

-KK Viimsi/Noto | Foto: KK Viimsi

Taaskord väga põnevalt kulgenud Eesti I liiga põhiturniir on saanud läbi ning viienda positsiooni kindlustas tabelis endale KK Viimsi/Noto meeskond, kelle saldoks jäi 12 võitu ja 10 kaotust. Veerandfinaalis tähendab see kohtumist neist koha võrra kõrgemal lõpetanud Tamsalu Los Toros/TalTechiga.

Viimsi meeskonna peatreener Valdo Lips vaatas klubi pressiteate vahendusel kiirelt tagasi kogu senisele hooajale ja tundis meeskonna üle uhkust: “Mul on meeskonna üle hea meel – eesmärk oli pääseda play-offi ja meie positsioon on hea. Alati saab muidugi paremini ja mõned mängud ei läinud loodetult, aga olen meeskonnaga rahul.

“Eriti oluline, mille eest meeskonda kiidan, et oleme oma mängudega kodusaali suurepärase atmosfääri tekitanud. Arvan, et see on üheltpoolt klubi organisatsiooni aga sama palju meeskonna töö, et siin Karulaugu spordikeskuses on suurepärane sellise publiku ees mängida. Loodan, et play-offides on atmosfäär sama hea, kui mitte parem,” lisas juhendaja.

Vaadates edasi veerandfinaalile, kus kohtutakse Tamsalu Los Toros/TalTechiga, veeretas Lips favoriidikoorma Tamsalule: “Seni on meil Tamsaluga olnud rasked mängud ja peame oma taktika läbi mõtlema. Aga läheme loomulikult lahingut andma ja võitlema. Ja loodan, et meie publik aitab meid sama moodi kui seni ja rohkemgi.”

Viimsilastele on hea uudis, et eelmises kohtumises Raplaga jalga vigastanud meeskonna kapten Kristjan Evart on paranemas: “Oleksin võinud ka täna (põhiturniiri viimases mängus – toim.) paar minutit joosta, kui oleks väga vaja olnud, aga poisid on tublid ja seda põhjust ei tekkinud. Ma arvan, et paly-offis olen niivõrd, kuivõrd valmis. Teip peale, mängin ja proovin meeskonda aidata. Meeskond on hästi mänginud ja publik saalis olnud, loodan, et tuleb vähemalt sama palju rahvast ja suudame neile ilusa elamuse pakkuda.”

Evart oli ka Viimsi meeskonna põhiturniiri kõige suurem punktikütt, kui tõi 19 kohtumisega keskmiselt 17,6 punkti ja kogus lisaks veel 5,1 lauapalli, 2,6 söötu ja 1,4 vaheltlõiget. Mihkel Allorg sai kirja 16,3 punkti, 7,7 lauapalli, 1,9 söötu ja 1,3 vaheltlõiget, Gaspar Bibikov 12,1 silma, 3,1 lauapalli ja 3,2 söötu ning 1,7 vaheltlõiget ja Hugo Toom 11,6 punkti, 3,6 lauapalli ja 1,9 söötu.

Tamsalu Los Toros/TalTechi vedajateks on olnud TalTechi meistriliigatiimist abiks käinud pallurid Eric Schmalz ja Sander Viilup, kes kogunud vastavalt 16,9 punkti, 4,5 lauapalli, 2,5 söötu ja 13 silma, 6,3 lauapalli ja 3,3 söötu. Argo Orumaa arvele on kogunenud 12,9 silma, 5,1 lauapalli, 1,8 söötu ja 1,4 vaheltlõiget.

Seeria esimene mäng peetakse 5. aprillil kell 20 Tamsalu spordihoones.

scroll to top