Esiliigas jäi Kalevite duellis peale Tallinna meeskond, Tamsalu sai raske võidu Betoonimeistri üle

-Alvar Väli | Foto: KA Tallinna Kalev/TLÜ/Facebook

Saku I liigas peeti kolmapäeval kaks põnevat kohtumist.

Tamsalu Los Toros/TalTech (5-5) sai kodus raske 69:63 (18:22, 20:17, 14:11, 17:13) võidu Betoonimeister/Tskk/SK Nordi (3-7) üle.

Külalised võitsid Margus Klementsovi 13 punkti toel avaveerandaja 22:18. Teises setis hetkeks 9-punktilisse kaotusseisu (18:27) jäänud kodumeeskond kosus ning poolajaks oli vahe kahanenud minimaalseks (38:39). Tasavägise kolmanda mänguperioodi lõpetanud Arthur-Herman Entsiku korvist pääsesid väljakuperemehed 52:50 juhtima. Otsustava veerandaja esimeses pooles ei õnnestunud kummalgi meeskonnal vahet sisse mängida. Kui mängida jäi 3:31, seadis Klementsovi korv tabloole Betoonimeistri 61:57 edunumbrid. Tamsalu suutis järgneva kahe minutiga visata 10 vastuseta jäänud punkti ning üldiselt kinniseks kujunenud mängus oli see võiduks piisav.

Tamsalu tulemuslikem oli Risto Puur 12 punkti ja 4 sööduga. Argo Orumaa lisas 11 silma. Võrdselt 9 punktiga panustasid Reni Alvin Kuimet ja Eric Schmalz.

Betoonimeistri veduriks kujunes taaskord Margus Klementsov, kelle arvele kogunes 25 punkti (visked väljakult 12/18), 13 lauapalli, 5 söötu ja 4 vaheltlõiget. Menhart Mardo tõi 10 silma ja hankis 6 lauapalli. Aleksander Kaabermaa kogus 9 punkti ja 9 lauapalli.

Kalevite omavahelises võitluses said kokku Tartu Kalev/Estiko (6-4) ning KA Tallinna Kalev/TLÜ (8-2). Tugeva viimase veerandajaga võttis võidu Tallinna esindus 83:66 (21:22, 17:13, 18:23, 27:8).

Tartus toimunud mängus läks kodumeeskond 10:2 juhtima, kuid veerandaja lõpuks oli vahe sisuliselt olematu. Võrdses kohtumises suutsid mõlemad Kalevid võita kaks veerandaega ning mängu otsustavad hetked said alguse neljanda seti esimestest minutitest. Külalised alustasid viimast vaatust kolme järjestikuse kolmesega, mille abil tehti 11:0 vahespurt. Heasse viskehoogu sattunud tallinlased tabasid neljandal veerandajal kokku seitse kaugviset, samas kui tartlaste arvele jäi kaheksa punkti. Estiko tabas vaid 3 kaugviset (3/15) ning patustas 20 pallikaotusega, millest pealinlased teenisid 30 punkti.

Tallinna Kalevi eest tegi kaksikduubli Alvar Väli, visates 17 punkti (visked väljakult 7/9) ja hankides 12 lauapalli. Marcus Merimaa lisas 13 silma, Erik Luts tõi 12 punkti. Kiur-Thomas Vehmanen ja Kiur Akenpärg (8 söötu, 3 vaheltlõiget) koguseid võrdselt 10 punkti.

Marten Järvik vastas Estiko poolelt 23 punkti ja 10 lauapalliga. Joosep Kivimäe viskas 10 silma. Võrdselt 9 punkti jäi Jano Kuntsi, Artur Liivi (13 lauapalli, 3 blokki) ja Taavi Leetuse (10 lauapalli) nimele.

Neljapäeval toimub esiliigas üks kohtumine, kui Tartus lähevad vastamisi Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (7-3) ja Paide Viking Window (4-6).