fbpx
Close

EELVAADE | Pärnu Sadam läheb hea emotsiooni pealt kohustuslikku võitu võtma

-Demetre Rivers ja Pärnu Sadam | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

-Demetre Rivers ja Pärnu Sadam | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub neljapäeval, 20. detsembril kaks kohtumist. Pärnu Sadam võtab koduväljakul vastu Jekabpils/SMScredit.lv meeskonna, pool tundi hiljem üritab Riia VEF hooaja 11. võidu võtta BK Ogre üle.

Pärnu Sadam – Jekabpils/SMScredit.lv
20.12.2018 kell 19.00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Pärnul on turniiritabelis ette näidata kuus võitu ja kaheksa kaotust, millega ollakse esimene tiim, kes play-off kohast hetkel välja jääks. Vahe tabeli seitsmenda Betsafe Jurmalaga (7-7) on aga vaid üks võit ning neile järgnev Tartu Ülikool (6-6) asub seal parema võiduprotsendi alusel. Samas jääb Rapla Avis Utilitas (5-8) Pärnust maha ühe võiduga ja Läti Ülikoolil (4-7) on seejuures kolm mängu varuks.

Hooaeg on pärnakatel möödunud tõusude ja mõõnadega. 8. novembril alguse saanud ja täpselt kuu aega kestnud kodumängude seeriast suudeti viie kohtumise peale teenida ainult üks võit – 18. novembril oldi 70:65 paremad Tallinna Kalev/TLÜ-st. Varasemalt oli Pärnul ette näidata kaks järjestikust võitu BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa ning Jekabpils/SMScredit.lv ning Valmiera Glass VIA ja BK Liepaja üle. Võidureele naasti viimases mängus, kui 15. detsembril mindi võõrsil vastamisi Jurmalaga. Poolajaks jäädi 22 punktiga kaotusseisu, ent uus täiendus Demetre Rivers vedas oma debüütmängus 29 visatud punktiga võistkonna magusa 93:89 võiduni.

Kuigi külla sõitev Jekabpils peaks selge autsaider olema, sest ollakse ainus võiduta meeskond liigas, siis üht-teist räägib ka nende kasuks, et Pärnus lõpetada 12 mängu pikkune kaotusteseeria. Viimases kohtumises Tallinna Kalev/TLÜ vastu tuldi 17-punktilisest kaotusseisust välja ning lõpuminutitel oli mitmel korral võimalus juhtima minna, kuid kokkuvõttes tunnistati võõrustajate 85:82 paremust. Ridu on tugevdatud prantslasest tagamängija Alik-Joseph Pauline’iga, kes jõudnud nüüdseks kaasa teha kahes kohtumises ja tuua keskmiselt 9 punkti, 4,5 lauapalli ja 1,5 korvisöötu. 4. novembril olid Jekabpils ja Pärnu esimest korda vastamisi ning siis teenis Eesti klubi napi 85:78 võidu.

Riversi kõrval on Pärnu resultatiivseimad mängijad Henri Wade-Chatman keskmiselt 16,2 punktiga ning Saimon Sutt ja Mihkel Kirves, kes toonud võrdselt 13,6 punkti. Lauapalle on enim kätte saanud Kirves, keskmiselt 8,1 mängu kohta. Jekabpilsi parimad on Verners Kohs ning Jurijs Aleksejevs, kes visanud 20,3 ja 16,3 punkti. Aleksejevs on korjanud ka 10,1 lauapalli, millega 33-aastane lätlane hoiab selle näitajaga liigas esikohta.

scroll to top