Tass ja Jurkatamm said võidud, Jürgens kaotuse, Kotsar peapõrutusega väljas

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliigas NCAA said võidurõõmu maitsta Matthias Tass ja Taavi JurkatammCarlos Jürgens pidi läinud öösel leppima kaotusega ning vigastatud Maik-Kalev Kotsar kodumeeskonda kaotusmängus aidata ei saanud.

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels said kindla võidu, kui koduväljakul alistati Bucknell Bison 85:56. Saint Mary’s haaras juhtohjad kohe mängu alguses ja poolajapausile mindi juba 42:28 eduseisus. Tassi koduülikool jätkas mängu domineerimist ka teisel poolajal ning 11 punktist lähemale külalised enam ei jõudnud.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Tass pääses väljakule 8 minutiks, mille jooksul tabas oma ainsa kahepunktiviske, võttis 4 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, sooritas ühe vaheltlõike, pani ühe bloki ning tegi ühe isikliku vea.

Tassi kodumeeskonnal on nüüd kirjas kaheksa võitu ja viis kaotust.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons jätkas oma head seeriat ja alistas kodupubliku ees Northern Arizona Lumberjacksi 76:60. San Francisco võitis korvidevaese avapoolaja 31:21 ning hoidis turvalist eduseisu kohtumise lõpuni.

Jurkatamm pääses platsile vaid viimaseks 13 sekundiks ning ühtegi muud statistilist näitajat ta selle ajaga protokolli kirja ei saanud.

San Francisco on sel hooajal kogunud üksteist võitu ja ühe kaotuse.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles pidid leppima kaotusega, kui võõrsil tuli tunnistada Rauno Nurgeri endise kodumeeskonna Wichita State Shockersi 84:63 paremust. Veel 2 ja pool minutit enne avapoolaja lõppu oli eestlase koduülikool 24:34 kaotusseisus, kuid vaheajaks vähendati vahe 3 punkti peale (33:36). Teise poolaja alguses rebis Wichita State taas ette ja Oral Robertsil ei õnnestunud enam mängu tagasi saada.

Kohtumist pingilt alustanud Jürgens viskas 14 mänguminutiga 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/2, vabavisked 0/1), võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe pallikaotuse.

Jürgensi kodumeeskond jätkab hooaega nelja võidu ja kümne kaotusega.

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks jäi koduväljakul enam kui 12 000 pealtvaataja ees 52:69 alla NCAA tippu kuuluvale Virginia Cavaliersile. Peapõrutuse saanud Kotsar kaotusmängus ei osalenud.

Kotsar sai vigastada teisipäevasel treeningul, saades lauavõitluses küünarnukiga löögi vastu pead ja praegu pole veel teada, millal eestlasest ääremängija platsile naaseb. Nelja võidu ja kuue kaotusega jätkav South Carolina peab oma järgmise mängu juba eeloleval laupäeval, kui Kotsar tähistab oma 22. sünnipäeva. South Carolina vigastatute nimekirjas on lisaks eestlasele ka hüppeliigest vigastanud T.J. Moss ning põlveoperatsioonist taastuv Justin Minaya.