fbpx
Close

FIBA veebilehe soovitus meie koondisele: keskendu oma tegemistele, võida see mäng ja näeme Eestit taas EM-il

-Jukka Toijala ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskat

-Jukka Toijala ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskat

Rahvusvahelise korvpalliliidu FIBA veebilehekülg uuendas enne veebruari teises pooles mängitavaid viimaseid EM-valikmänge Euroopa regiooni power ranking‘ut ehk koondiste viimaste tulemuste järgi avaldatavat pingerida. Lisaks pandi iga tiimi kohta juurde ka kommentaarid, mida neilt meeskondadelt viimases koondiseaknas oodata.

Pingereas on esimeseks tõstetud Eesti alagrupikaaslane Itaalia (3-0), kes on EM-valikturniiril seni liikunud kaotuseta. Seejuures ei peaks itaallased üldse väga pingutama, kuna ühe korraldajariigina on neil finaalturniiril pääse juba nagunii taskus.

Itaalia kohtub Venemaal, Permis peetavas B-alagrupi mullis kahel korral Põhja-Makedooniaga ning korra Eestiga. FIBA veebileht kirjutab: “Itaalia pole seni olnud muud kui täiuslik ning nad kasutavad viimast mängudeakent ideaalselt ka muuks, kui vaid rohkemate mängude võitmiseks. Nad on juba finaalturniiril kui üks korraldajariik ning viimastel mängudel on neil võimalus näha, kuidas saavad hakkama noorukid Gabriele Procida ja Matteo Spagnolo. Hullumeelne mõelda, et kaks ja pool aastat tagasi mängisid nad koos U16 vanuseklassis finaalturniiril Novi Sadis, Serbias.”

Järgmisena on meie alagrupist Venemaa (2-2) paigutatud pingereas 13. positsioonile. Neil on koduses mullis kaks kohtumist, kui ees ootavad nii Põhja-Makedoonia kui Eesti. FIBA veebileht: “See peaks Venemaa jaoks olema kui jalutuskäik pargis, on ju nii? Nad mängivad võõrustajatena Põhja-Makedoonia ja Eestiga. Peaks olema pärituules sõitmine, eks? Palume ilma üllatusteta.”

Alagrupis kolmandal kohal paiknev Eesti (1-2) on mulluse edetabeliga langenud koguni 9 kohta ning paigutatud 28. reale. FIBA veebileht: “Avamängusst Põhja-Makedoonia vastu on +9. Kuna Põhja-Makedooniat ootab ees neljamänguline aken, siis Eesti värskus võiks olla Permis viimasel mängudepäeval määrava tähtsusega. Oh, ja Eesti peab suutma hoiduda langemast sellesse lõksu, et hakata hoidma edu kahe mängu kokkuvõttes. Lihtsalt keskendu oma tegemistele, võida see mäng (või mõni teine) ja näeme Eestit taas EM-finaalturniiril. Nii lihtne.”

Eesti jaoks kõige olulisemaks vastaseks tõunud Põhja-Makedoonia (0-2) on pandud pingereas 30. kohale. FIBA veebileht: “Muidugi on Põhja-Makedoonia seni veel võiduta. Aga eelmiste kohtumiste edasi lükkamine tähendab seda, et – pange nüüd tähele – nad võivad kõigi nelja mängu võitmisel lõpetada veel isegi alagrupi võitjana. Korvpall on teinekord veider…”

Pingerea top10: 1. Itaalia, 2. Prantsusmaa, 3. Iisrael, 4. Horvaatia, 5. Kreeka, 6. Gruusia, 7. Sloveenia, 8. Hispaania, 9. Serbia, 10. Belgia.

Eesti korvpallikoondise koosseisu kohta saab lugeda SIIT.

scroll to top