Keltern võitis vastaseid poolesaja punktiga, Mailis Pokk resultatiivseim

-Mailis Pokk | Foto: rutronik-stars-keltern.de

Eestlannade Mailis Poki ja Janne Pulga koduklubi Kelterni Rutronik Stars näitas võimu järjekordses Saksamaa kõrgliigakohtumises, kui koduväljakul pandi numbritega 105:54 (29:6, 27:8, 28:20, 21:20) selili tabeli keskmik Freiburgi USC Eisvögelit.

Ei näe just ülemäära tihti, et mõne riigi, rääkimata korvpalli suurriigi, kõrgliigas lõppeb avapoolaeg numbritega 56:14. Sel korral aga lahkus Freiburgi jaoks rong jaamast esimesel poolajal ja teisel poolajal midagi mängus polnud.

Kodunaiskonna poolelt kerkis üleplatsinaiseks Eesti koondislane Mailis Pokk, kes veidi alla 17 mänguminuti jooksul viskas 18 punkti. Lisaks hankis Pokk 6 lauapalli ja tegi 2 vaheltlõiget. Janne Pulk viibis väljakul 18 ja pool minutit, mille vältel kogus oma arvele 8 punkti. Tavapärane punktikütt Krystal Vaughn viskas 17 silma.

Külaliste poolt viskasid 14 punkti Daneesha Provo ja Cassidy Boensch. 20. veebruaril kohtub 16 võidu ja 1 kaotusega Bundesligat juhtiv Keltern Wasserurgi TSV 1880-ga, kes paikneb liigatabelis 13 võidu ja 3 kaotusega teisel tabelireal.