Gregor Arbet tüüris TalTechi hooaja seitsmenda võiduni

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga laupäevastes viimastes mängudes teenis TalTech napi võidu Tallinna Kalev/TLÜ üle. BK Ventspils suurendas võiduarvet Betsafe Jurmala vastu.

-TalTech korvpallimeeskond | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ – TalTech 76:81 (19:17, 21:24, 19:24, 17:16)

Kodumeeskond läks mängu 6:0 juhtima ning kolm minutit enne veerandaja lõppu oldi juba 16:7 ees. Teise veerandaja eel õnnestus aga TalTechil 10:3 spurdiga vastata ning vahe kahele punktile vähendada. Külalised läksid 7.13 möödudes Jaan Puidet vabavisete toel 34:32 ette ning minimaalse eduseisuga siirduti poolajale.

TalTechi lasi Kalevi/TLÜ järgmise kümne minuti jooksul kahest punktist lähemale vaid korra ja viimase veerandaja alguseks oli nende eduseis 65:59. Gregor Arbeti vabavisetest juhtisid külalised 7.56 enne lõppu 69:59, ent põnevust veel jagus. Kohtumise viimase minuti eel õnnestus võõrustajatel Janar Taltsi kaugviskest vähendada vahe 72:76 peale ning Karl-Johan Lips tegi 19 sekundit enne lõpuvilet seisuks 76:79. Toomas Raadik realiseeris kiired kaks punkti aga vastu ning ülejäänud 16 sekundiga enam Kalev/TLÜ korvini ei jõudnud.

Gregor Arbet tõi TalTechi parimana 22 punkti. Toomas Raadik tegi kaksikduubli 14 punkti ja 10 lauapalliga. Eric Schmalz lisas 12 silma.

Vastaste poolelt kerkis esile Bamba Fall, kes viskas 24 punkti ja kogus 11 lauapalli. Taylor Stafford sai enda nimele 15 ning Janar Talts 10 punkti.

“Eks meil oli [mängu] alguses vähe raskusi, kuna kaks ja pool nädalat pole koondisepausi tõttu ühtegi mängu olnud. Kui esimesed kuud oli 8-9 mängijat, siis nüüd oleme saanud enam-vähem kogu võistkonnaga treenida. See on üks märk, mille pärast oleme edukalt ka mänginud,” sõnas Gregor Arbet Delfile antud intervjuus.

“TalTech oli meist ülejäänud kolm veerandaega parem. Nad olid üle nii väljakul kui ka meeskondlikult. Vastased andsid 23 resultatiivset söötu, mis näiatb üht-teist. Aktiivsem pool võitis. Hooaja alguses keerasime mängulõpud enda poole, saime võidupunktid, mis tekitas hea tunde. Praegu on fakt see, et meil kulgevad mängud raskelt – palju rumalaid otsuseid ja krampiminekuid,” rääkis Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Gert Kullamäe.

Betsafe Jurmala – BK Ventspils 62:72 (12:20, 13:15, 13:20, 24:17)

Päeva teises Läti klubide omavahelises kohtumises teenis Ventspils raske võidu Jurmala üle. Külalised juhtisid kolmanda veerandaja järgselt 55:38, kuid sellega polnud mäng veel otsustatud. 3.41 enne lõppu tabas Ugis Pinete kaugviske ja kaotusseis kodumeeskonna jaoks oli 53:63. Rohkem Ventspils siiski vahet vähendada ei lasknud ja tabelisse kirjutati 11. võit.

Aaron Westley Johnson viskas Ventspilsi kasuks 15 punkti, kogus 5 lauapalli ja andis 7 resultatiivset söötu. Rihards Lomažs lisas 12, Ronalds Zakis ja Anthony Beane võrdselt 11 silma.

Jurmala poolelt tõi Ugis Pinete 14 punkti. Ventspilsist üle tulnud keskmängija Lauris Blausi nimele jäi 13 punkti ja 4 lauapalli. Edgars Jeromanovs lisas 9 silma, 8 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Homme, 9. detsembril toimub OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas üks mäng, kui vastamisi on Läti Ülikool ja BK Liepaja.