VIDEO | Kotsari punktirekordi kordusest tippülikooli vastu ei piisanud

Maik-Kalev Kotsar ja tema kodumeeskond South Carolina Gamecocks said laupäeval USA üliõpilasliigas NCAA kaotuse, kui võõral väljakul jäädi 78:89 alla üleriigilistes edetabelites 5. kohal asuvale Michigan Wolverinesile.

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

Michigan alustas kohtumist paremini, kuid South Carolina kogus end kiiresti ja 7. mänguminutiks oli seis viigis 13:13. Mäng püsis tasavägisena 15. minutini, misjärel tegid võõrustajad 8:0 spurdi. Avapoolaja viimastel minutitel suutis South Carolina vahet vähendada ja poolajapausile mindi 36:42 kaotusseisus. 21. mänguminutil tõi Kotsari tabatud kahepunktivise South Carolina 5 silma kaugusele, kuid seejärel rebis kodumeeskond taas ette. South Carolina jätkas visa võitlust ning viskas tippülikooli vastu rohkem punkte kui ükski teine meeskond sel hooajal, kuid Michiganile järele enam ei jõutud.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 30 minutit ja viskas selle ajaga 16 punkti (kahesed 7/10, vabavisked 2/2), korrates sellega oma NCAA karjääri punktirekordit. Lisaks võttis 21-aastane ääremängija ühe lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, pani ühe bloki ning tegi 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

South Carolina poolel viskas Kotsarist enam punkte vaid Chris Silva, kes sai kirja 18 silma. Michigani võidu peaarhitekt oli 26 punkti visanud Jordan Poole.

Eksamite tõttu nädala pikkusele pausile siirduv South Carolina peab oma järgmise mängu samuti tippülikooli vastu, kui võõrustab Eesti aja järgi 20. detsembri öösel Associated Pressi ja USA Today edetabelites 4. positsioonil asuvat Virginia Ülikooli meeskonda.