Eesti tagamängija oli Hispaanias 39 punktiga tulikuum, Nurgeri heast panusest võiduks ei piisanud

Robert Valge hiilgemäng Hispaania tugevuselt neljandas liigas (LEB Bronze) vedas kodusaalis Burgose duubli suure võiduni Goierri-Iparragirre 2020 meeskonna üle skooriga 100:75 (26:17, 20:21, 21:25, 33:12).

-Robert Valge | Foto: Facebook

Robert Valge hiilgemäng Hispaania tugevuselt neljandas liigas (EBA) vedas kodusaalis Burgose duubli suure võiduni Goierri-Iparragirre 2020 meeskonna üle skooriga 100:75 (26:17, 20:21, 21:25, 33:12).

Mängu lõppskoor võib küll rääkida ühekülgsest mängust, kuid tegelikult oli kolm veerandaega põnevat võitlust. Viimasele neljandikule mindi Burgose duubli kõigest neljapunktilises eduseisus. Kuid siis läks Valge meeskond eesotsas eestlasega eriliselt hoogu ning suurepärase visketabavuse juures (kahesed 61%, kolmesed 42%) kustutati vastaste lootused kindlalt ära ning viimane veerand võideti koguni 21 punktiga.

Valge oli vaieldamatult üleplatsimees, visates 29 minuti jooksul suurepärased 39 punkti (kahesed 12/14, kolmesed 4/8, vabavisked 3/3), lisaks võttis 5 lauapalli, andis 3 söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Teda toetas enim Igor Cvorovic 25 silma ja 15 lauapalliga.

Goierri-Iparragirre meeskond teenis vaid 3 vabaviset ning need visati kõik mööda. Meeskonna resultatiivseimad olid Aitor Arnaiz 27, Ander Bergera 19, Inigo Jauregi 12 ja Inaki Urcelay 11 silmaga.

Liigatabelis on Burgose duubel 6 võidu ja 3 kaotusega 6. kohal. Sama palju võite ja kaotuseid on kahel eespool asuval tiimil. Järgmisena kohtub Valge meeskond võõrsil 16. detsembril Megacalzado Ardoi satsiga.

Hispaania tugevuselt teises liigas (LEB Silver) vedas Huesca meeskonda taas Eesti koondislane Rauno Nurger (208 cm), kuid paraku sellest võiduks ei piisanud Oviedo Baloncesto tiimi vastu. Mäng kaotati tulemusega 58:73 (12:24, 16:15, 15:16, 15:18).

Vastased haarasid kohe ohjad ning korraliku visketabavuse toel võideti esimene veerand 12-punktiga. Ülejäänud veerandid möödusid punkt-punkti heitluses ning sellest piisas, et võtta Huesca üle võit.

Nurger oli taaskord meeskonna parim ja viskas 22 minuti jooksul 14 punkti (kahesed 7/13), haaras 7 lauapalli, andis 3 söötu, pani ühe kulbi ja tegi 3 viga. Vahest oleks Huesca paremini lõpetanud, kui meeskonna liider oleks rohkem mänguaega saanud. Nurgerit toetasid Martin Tyler Haws 13 ja Stojan Gjuroski 8 silmaga.

Baloncesto parimad olid Oliver Padron 22 silma, 10 lauapalliga ning Davis Geks ja leedukas Rolandas Jakstas mõlemad 11 punktiga.

Liigatabelis asub Huesca 8 võidu ja 4 kaotusega 6. kohal, kuid liidrid ei ole kaugel. Järgmisena madistab Nurgeri meeskond 14. detsembril koduväljakul Tau Castello vastu.

Võistlustules oli Hispaanias veel Egert Haller ja C.B.L’Hospitalet tugevuselt kolmandas liigas (LEB Bronze), kuid kaotati tasavägises mängus C.B Villarrobledo meeskonnale 76:70 (17:16, 23:16, 11:19, 19:16). Haller mängis vaid 7 minutit ja selle ajaga punktiskoori avada ei suutnud. Üleplatsimees oli vastate poolelt Pa Mor Diene 24 punktiga.

Liigatabelis asub C.B.L’Hospitalet 5 võidu ja 7 kaotusega 9. kohal. Kahel eespool oleval meeskonnal on sama palju võite-kaotuseid. Järgmisena kohtutakse 12. detsembril koduväljakul De Vici ülikooliga.