Efektiivselt tegutsenud Jurkatamm aitas Ravenna võiduni

Mikk Jurkatamm aitas oma koduklubi Ravenna OraSi võidule liigatabelis eelviimast kohta hoidva Jesi Termoforgia meeskonna üle. Ravenna võitis koduväljakul peetud suureskoorilise kohtumise tulemusega 107:101 (17:24; 29:31; 30:18; 31:28).

-Mikk Jurkatamm | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Mikk Jurkatamm aitas oma koduklubi Ravenna OraSi võidule liigatabelis eelviimast kohta hoidva Jesi Termoforgia (3-8) meeskonna üle. Ravenna võitis koduväljakul peetud suureskoorilise kohtumise tulemusega 107:101 (17:24; 29:31; 30:18; 31:28).

Avapoolaega domineerinud ning teise veerandaja keskel isegi hetkeks 15 punktilises eduseisus olnud külalised läksid poolajapausile üheksapunktiliselt juhtpositsioonilt. Pärast puhkepausi haarasid initsitiivi aga Ravenna mängumehed, kes suutsid vahe tagasi mängida esimese nelja minutiga. Edasi kulges kolmas veerandaeg peamiselt külaliste mõnepunktilises eduseisus.

Kolmanda veerandja lõpus ning otsustava veerandaja alguses tegi Ravenna vahespurdi, milles oma osa oli mängida ka Jurkatammel. Resultatiivse söödu ning kahe järjestikuse tabava kolmepunktiviskega kasvatas eestlane Ravenna edu kaheksale punktile. Siiski ei olnud mäng sellega veel otsustatud ning Jesi meeskonnal õnnestus veel kaks minutit enne kohtumise lõppu hetkeks eduseis haarata. Otsustavad minutid kuulusid aga eestlase koduklubile ning tasuks võeti kuuepunktiline võit.

Mikk Jurkatamm kasutas võidumängus  temale usaldatud mänguminutid efektiivselt ära – 14 minutiga viskas eestane 10 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 2/3) andis ühe resultatiivse söödu ning tegi ühe vaheltlõike. Samuti sooritas Jurkatamm kolm isiklikku viga. Ravenna resultatiivseimana viskas 38 silma ning noppis 5 lauapalli Adam Smith. Jesi meeskonna parimana tõi Kevin Dillard 27 punkti ning jagas 7 tulemuslikku söötu.

Eestlase koduklubi tõusis jooksvas liigatabelis seitsmendale positsioonile, olles kogunud kuus võitu ning viis kaotust. Jurkatamme ja Ravenna jaoks jätkub liigahooaeg 16. detsembril kui koduväljakul võõrustatakse Verona Tezenise (6-4) meeskonda.