Suurepärase mängu teinud Sten-Timmu Sokk aitas Iraklise viienda järjestikuse võiduni

Kreeka korvpalli esiliigas teenisid Sten-Timmu Sokk ja Iraklis võõrsil 79:69 võidu Kavala üle. Martin Paasoja ja Ateena Psychiko olid samuti võõrsil tasavägises mängus 65:64 paremad Patrase Apollonist. Rait-Riivo Laane ning Kosi Ippokratis pidid kodumeeskonnalt Nikaia Ionikoselt vastu võtma aga kindla 64:114 kaotuse.

-Sten Sokk | Foto: Iraklis BC Facebook

Iraklis asus avaveerandil 25:15 juhtima ning poolajaks oldi 45:37 eduseisus. Teine poolaega möödus tasavägiselt ning viimase neljandiku alustuseks oli Kavala endiselt kaheksa punktiga taga. Vahet suudeti küll veel vähendada, ent külalised said kümnepunktilise võidu kokkuvõttes kätte.

Sten Timmu-Sokk teenis mänguaega ligi 32 minutit ja viskas selle ajaga 14 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 4/6). Lisaks sai ta kätte 5 lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike, kaks pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Ronaldas Rutkauskas oli Iraklise parim 18 punkti ja 8 lauapalliga, Kostas Kakaroudis lisas 13 silma ja 6 lauapalli. Vastaste poolelt tõi Nikos Houhoumis 20 punkti.

Psychikole kuulus avaveerand 16:14 ja poolajaks juhiti juba 36:24. Kolmandal veerandajal pööras Apollon aga kohtumise enda kasuks ja otsustav neljandik algas kodumeeskonna 46:42 juhtimisel. Viie minuti möödudes oli seis viigis 52:52, kuid seejärel tegi Psychiko 7:2 spurdi ja vastaseid enam kordagi endast mööda ei lastud.

Martin Paasoja viibis platsil ligi 28 minutit ja sai enda nimele 6 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 2/7, kolmesed 0/1). Eestlane noppis veel ka 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi ühe vaheltlõike ja pallikaotuse ning sooritas 2 isiklikku viga.

Psychiko resultatiivseim oli Nikolaos Papanikolaou 23 punkti ja 10 lauapalliga. Antonis Mantzaris lisas 14 silma ja 7 lauapalli. Apolloni kasuks viskasid võrdselt 14 silma Stefanidis Christoforos ja Giannis Molfetas.

Ippokratis suutis liiga liidri vastu sammu pidada vaid avaveerandil, mis kaotati 21:20. Seejärel viskasid vastased aga 32 silma külaliste kümne vastu ning poolajaks juhtis Ionikos 23 punktiga. Ülejäänud 20 minutiga viskasid võõrustajad veelgi 61 punkti ning sellega saadi kätte koguni 50-punktiline võit.

Rait-Riivo Laane sai väljakul olla kerge reielihase vigastuse tõttu vaid teisel veerandajal ja seda veidi vähem kui viieks minutiks. Punktiarvet eestlasest tagamängija ei avanud, eksides kahel lähiviskel ja ühel kaugviskel.

Ioannis Chatzinikolas oli Ippokratise parim 20 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisööduga. Võitjatele tõi Vasilopoulos Fotis 24 punkti ja 8 resultatiivset söötu.

Iraklisel on nüüd kirjas kaheksa võitu ja üks kaotus, millega asutakse turniiritabelis teisel kohal. Ippokratise saldoks on 5-4 ja Psychikol 5-3.