fbpx
Close

Heiko Rannula Kanguri liitumisest Pärnuga: ta aitab meid kõige rohkem olulistes medalimängudes

-Heiko Rannula | Foto: Ekraanitõmmis

-Heiko Rannula | Foto: Ekraanitõmmis

Pärnu Sadama korvpallimeeskonnaga liitus tänavuse hooaja keskel mõnevõrra üllatuslikult endine Eesti koondise liider Kristjan Kangur, kes kolis TalTechi tiimist suvepealinna. Pärnu meeskonna peatreener Heiko Rannula rääkis klubi sotsiaalmeedias lühikeses intervjuus Kanguri sulandumisest ja sellest, kuidas tema üldse esmakordselt kuulis, et tekkimas on võimalus saada enda tiimi pikka aega Euroliigas pallinud mees.

“Ma kuulsin sellest, kui olime koondisega Venemaal. Eks see mingil määral oli üllatus. Helistasin kohe Johnile (Pärnu mänedžer Johan Kärp – toim.), et mis seisud on. Väga kõrged ootused ja lootused polnud, aga alati tasub uurida. Ja saime kokkuleppele,” meenutas Rannula.

Juba 2000. aastal Tallinna Kalevis kõrgliigadebüüdi teinud Kangur on mänginud arvukates Euroopa tippklubides nagu Villeurbanne’i Asvel, Bologna Virtus, Varese, Siena Montepaschi Milano EA7 Armani ja Baskonia. Seega on ka Rannula jaoks nii võimsa CV-ga mehe liitmine tiimiga omamoodi väljakutseks.

Rannula kommenteeris: “Eks ma teadsin, et eriti vanematel mängumeestel läheb sisse elamine veidi pikemalt. Neile on rohkem nüansse vaja seletada ja neid huvitavad need nüansid. Meil on ka palju selliseid pisiasju, mida peab teadma. Kokkuvõttes tema tuleku juures siia on kõige olulisem see, et kui tulevad olulised medalimängud, siis ta aitab meid kõige rohkem.”

“Alati võib olla rahul sellega, mis on. Ja ega me kurtma ei peakski. Ma arvan, nagu on näidanud juba mõned otsustavad mängud juba sel hooajal, siis natukene kogemust ja nahaalsust jääb puudu. Ma usun, et selle lünga Kristjan täidab hästi,” loodab Pärnu klubi juhendaja oma koenud hoolealuselt just tähtsatel hetkedel palju toetust saada.

Rannula sõnul kindlasti räägitakse Kanguriga ka uue hooaja plaanidest, kuid praegusel koroonaajal on Pärnu peatreeneri sõnul keeruline pikki plaane teha ning seetõttu võetakse üks kuu korraga. Aga kevade poole alustatakse kindlasti ka uue hooaja juttudega.

scroll to top