fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo läheb vastamisi Ühisliiga parima lauavõitlus- ja söödutiimiga

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval 28. märtsil kell 17.00 ootab BC Kalev/Cramot raske mäng, kui Tallinna külastab Krasnodari Lokomotiv-Kubani meeskond. Tegemist on teise järjestikuse kohtumisega VTB Ühisliiga suure neliku klubide vastu, viimati kaotati pärast kolme võitluslikku veerandaega Moskva CSKA-le kindlalt 72:94. Lokomotiv-Kuban on aga ainus võistkond, kellega Kalev/Cramo sellel hooajal veel väljakul kohtunud ei ole. Mäletatavasti said vastased sügisel seoses viirusepuhanguga kalevlaste seas 20:0 loobumisvõidu.

Lokomotiv-Kuban on liigatabelis hetkel 13 võidu ja 6 kaotusega neljandal kohal. Esinelik on ülejäänud meeskondadest võiduprotsendilt selgelt eristunud ning hetkel on kolm esimest Peterburi Zeniit (18-3), Kaasani Unics (15-4) ning Moskva CSKA (14-5). Märtsis on Lokomotiv-Kuban pidanud kaks mängu ja mõlemas on saadud kindlad võidud. Saraatovi Avtodor alistati 104:89 ning Permi Parma 85:68. Kokku on võidetud neli viimast mängu ning viimane kaotus saadi jaanuari lõpus, kui jäädi alla liiga liidrile Zeniidile 85:90. Lisaks osaleb Lokomotiv-Kuban ka Eurocup sarjas, kus on jõutud kaheksa parema hulka ehk veerandfinaali. Seal ollakse vastamisi teise tugeva Venemaa klubi Kaasani Unicsiga. Hetkel on kumbki meeskond võitnud ühe mängu ning otsustav kohtumine poolfinaali pääsemiseks peetakse 31. märtsil Kaasanis.

Kalev/Cramo on turniiritabelis 6 võidu ja 14 kaotusega endiselt 10. kohal. Pärast mängu Lokomotiv-Kubaniga on ees kohtumised tabelis Kaasani klubist veidi tagapool olevate võistkondadega: kodumängud Himki (tabelis 7.) ning Nižni-Novgorodiga (5.) ja võõrsilkohtumine Jenisseiga (12.). Kaheksandal kohal oleval Avtodoril on 8 võitu ja 12 kaotust ning pidamata veel mängud Nižni-Novgorodi, Jenissei, Parma (9.) ja Himkiga.

Lokomotiv-Kubani meeskond toetub suuresti välismängijate panusele ja meeskonnas on mitmeid väga tugevaid ning nimekaid mängijaid. Hetkel kuulub meeskonna koosseisu kuus USA päritolu leegionäri ja kaks teada-tuntud Leedu koondislast, mängujuht Mantas Kalnietis ja ääremängija Mindaugas Kuzminskas. Meeskonna parimat statistikat on näidanud keskmängija Alan Williams, kes aga on juba alates novembri lõpust vigastusega väljakult eemal. Samuti on meeskonnast lahkunud teine liidrite hulka kuulunud mees Jordan Crawford, kes siirdus türklaste Istanbuli Galatasaraysse.

Rivis olevatest meestest on resultatiivseim olnud Nigel Williams-Goss. Alles jaanuaris meeskonnaga liitunud ning ka NBA-s Utah Jazzis mõne mängu kirja saanud 188 cm pikkune tagamängija on visanud keskmiselt 16,8 punkti, võtnud 4 lauapalli ja jaganud 5,3 korvisöötu. 206 cm pikkune keskmängija Drew Gordon on kogunud 15 punkti ja 6,4 lauapalli. Põhitegijate hulka kuuluvad veel Will Cummings (13,7 punkti), Kuzminskas (13,3 punkti ja 4,7 lauapalli), Kevin Hervey (10,9 punkti ja 5,9 lauapalli) ning Kalnietis (9,9 punkti ja 10 korvisöötu). Paar hooaega tagasi Kalev/Cramo koosseisu kuulunud keskmängija Reggie Lynch on samuti kindlalt meeskonna rotatsioonis, olles toonud keskmiselt 22 mänguminuti jooksul 9,5 punkti ja 5,1 lauapalli. Venemaa päritolu mängijatest kannab suurimat rolli Stanislav Ilnitski, kes on kirja saanud 18 minutiga 6,1 punkti ja 3,6 lauapalli.

Kalevi parim korvikütt ja sööduandja on endiselt Marcus Keene, keskmiselt 20 punkti ja 5,1 sööduga. Tihti vigastustega kimpus olev Chavaughn Lewis on seitsme peetud mänguga kogunud keskmiselt 14,4 punkti, 3,4 lauapalli ja 3,9 söötu. Lewis oli viimastes koduliigamängudes Rapla ja Rakvere vastu väljakul ning eeldatavasti on teda platsile oodata ka kohtumises Lokomotiv-Kubaniga. Parim eestlane ja võistkonna edukaim lauavõitleja on olnud Janari Jõesaar 12,8 punkti ja 7 lauapalliga mängu kohta. Korralikku statistikat on näidanud ka kaks eesliini mängijat, kui Maurice Kemp on toonud 12 punkti ja 6,5 lauapalli ning Devin Thomas 9,2 punkti ja 6,7 lauapalli.

Kalev/Cramo poolel ei tee kindlasti kaasa mängujuht Sten Sokk, kes taastub jalaoperatsioonist. Põlveprobleemiga on hädas Kregor Hermet, kes viimases paaris koduliigakohtumises on jäänud kõrvaltvaatajaks.

Meeskondliku statistika poolest on Lokomotiv-Kuban liiga parim tiim lauavõitluses (38,9 lauapalli mängust) ja korvisöötudes (21,4 söötu mängust) ning paremuselt teine punktiviskaja (90,1 punkti mängu kohta). Ka lähivisete protsent on väga hea – 55,8%, võrdluseks Kalev/Cramol 51,9%, kuid hädas ollakse kaugvisetega, neid on tabatud vaid 35% täpsusega (Kalev/Cramo vastav näitaja 36,5%). Samuti ollakse liiga parim visete blokeerija. Pallikaotusi teevad vähem vastased (13 vs 14,6), kuid vaheltlõigetes on napilt terasemad olnud Kalev/Cramo mehed (6,3 vs 5,9).

Kuna viirusolukorra tõttu pealtvaatajaid endiselt saali ei lubata, siis on 28. märtsil kell 17:00 algavast mängust võimalik pilti näha sport.television.ee keskkonnast.

VTB Ühisliiga põhihooajal on Kalev/Cramol aprillis jäänud pidada kolm mängu. Kodus kohtutakse 17. aprillil Himkiga ja 21. aprillil Nižni-Novgorodiga ning seejärel lõpetatakse hooaeg 25. aprillil võõrsilkohtumisega Krasnojarskis sealse Jenisseiga.

 

scroll to top