fbpx
Close

Henri Drell: olen täitnud oma potentsiaalist praegu ainult 5%, võib-olla vähemgi

-Henri Drell | Foto: Ale Mara/Victoria Libertas Pesaro

-Henri Drell | Foto: Ale Mara/Victoria Libertas Pesaro

Selle nädala alguses tuli uudis, et Eesti korvpallilootus Henri Drell on enda nime üles andnud NBA draftis. Täna 20-aastaseks saav 204 cm pikkune mängumees usub, et on oma arengupotentsiaalist saavutanud alles pisikese osa ning piltlikult öeldes võiks teemanti lihvimine ideaalis aset leida mõne tema suhtes lootusrikkalt meelestatud NBA klubi juures.

Ka mullu oma nime draftis üles andnud, kuid selle sealt enne kella kukkumist maha tõmmanud Drell on keerulises seisus, kuna tema hooaeg Itaalia kõrgliigaklubis Pesaro ei läinud loodetud rada. Tänavu Serie A-s Pesaro eest kirja keskmiselt 4,7 punkti, 2,1 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu kogunud Drell ei saa koroonaviiruse pandeemia tõttu enda oskusi NBA meeskondadele treeningutel näidata.

Eesti koondislase sõnul pani ta ühest küljest oma nime drafti kirja seetõttu, et saada aru, milline on NBA klubide huvi tema vastu. “Aga põhiliseks põhjuseks on see, et olen igas aspektis arenenud ja nüüd oleks aeg seda NBA satsidele näidata. Kahjuks koroona tõttu on see praegu raskendatud,” sõnas Drell Korvpall24.ee portaalile. “Vähemalt selline oli algne plaan.”

Tänavu teevad NBA klubid draftieelsed intervjuud interneti teel ning treeningutel ei saagi mängijad enda oskusi näidata. “Mu agent suhtleb klubidega ning küsib ja uurib. Samuti võtavad klubid ka ise temaga ühendust,” kinnitas noor eestlane, et töö selles vallas käib. “Klubide poolt on huvi kõigi mängijate vastu, kes end kirja panevad, lihtsalt 60 paremat saab valituks.”

Drell jääb hetkeolukorda arvestades ootustega kahe jalaga maa peale: “Avaringi kohta on raske püüda, kui trenne ega katseid ei toimu. Meie vaatame seda, et situatsioon oleks minu jaoks õige ja organisatsioon, kes mind võtaks, oleks minust huvitanud ja nõus minuga tööd tegema. Ehk sama, nagu paljudel teistel eurooplastel.”

Lõppenud hooajal koos Henri Drelliga Itaalia kõrgliigaklubis Pesaro mänginud 20-aastane Kameruni ja Itaalia passiga väike äär Paul Eboua otsustas samuti ennast draftis üles anda ning eestlase sõnul on omavahel veidi ka sel teemal suheldud. “Oleme rääkinud ja temal on lootused valituks saada hetkeseisuga natukene paremad kui mul,” arvas Drell lõppenud hooajal Itaalia kõrgliigas keskmiselt 7,4 punkti ja 5,3 lauapalli kogunud meeskonnakaaslase kohta.

Drelli hinnangul ta hetkel veel NBA mänguks valmis pole, kuid ta võiks huvi pakkuda meeskonnale, kus saaks rahulikult areneda. “Ma olen täitnud oma potentsiaalist praegu ainult 5%, võib-olla isegi vähem kui 5%. Olen nõus arenema ja tahakski NBA-s saada sellisesse keskkonda, kus saab tööd teha ja liigaga kohaneda.”

Kui ka tänavu eestlasel piisavalt head varianti ei teki, saab ta oma nime drafti eel taas maha võtta, kaotamata võimalust kõik järgmisel aastal uuesti ette võtta. NBA lootuse kustumise puhul peab Drell jätkama mõnes Euroopa klubis. Kas ta teeb seda senises tiimis Pesaros, eestlane hetkel kinnitada või ümber lükata veel ei saanud.

scroll to top