fbpx
Close

Nurgeri kunagine meeskonnakaaslane: NBA-s valmistutakse kõige hullemaks stsenaariumiks

-Fred VanVleet | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-Fred VanVleet | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Toronto Raptorsi korvpallimeeskonna mängujuht Fred VanVleet rääkis kolmapäeval ESPN-i kanalile, et tema hinnangul pole välistatud, et suured rahad sunnivad NBA-d tänavu mängijate tervisega riskides ikkagi veel mängudega jätkama. Samas andis mees kahetisi signaale, kui nimetas kõige hullemaks stsenaariumiks hoopiski hooaja katkestamist.

“Ma arvan, et kõik valmistuvad kõige hullemaks stsenaariumiks, et hooaeg katkestatakse. Me peame tegema kõik, mis võimalik, et sellest tingitud löök võimalikult hästi vastu võtta. Seda nii mängijad kui klubiomanikud. Samas peame tööd tegema selles suunas, et saaks võimalikult hästi platsile naasta,” rääkis VanVleet.

Aastatel 2012-16 Wichita State’i ülikoolis käinud 183 cm pikkune jõulise kehaehitusega tagamees mängis kaks hooaega koos ka Eesti koondise tsentri Rauno Nurgeriga. Kui oma esimesel NBA hooajal oli VanVleet väga episoodilises rollis, siis 2018/19 oli ta Raptorsis väga olulises rollis, kui meeskond tuli NBA meistriks. Tänavusel hooajal jäid tagamehe keskmisteks näitajateks 17,6 punkti, 6,6 korvisöötu ja 3,8 lauapalli.

“Ma võin igal pool mängida,” vihjas VanVleet erinevatele ideedele pidada hooaeg lõpuni kontrollitud tingimustes ühes linnas. “Kas ma tahaks publiku ees mängida? Ei, aga kas see kedagi huvitab? Ma arvan, et keegi ei tõsta kisa, kui inimeste tervis pandaks järgnevates tegevustes esikohale. Aga me teame, et päris nii see ei saa olema.”

“Kui NBA tahab olla eestkõneleja rahva tervise ja mängijate turvalisuse teemadel, siis tuleb järgida kõiki ettekirjutusi, mida viirus meile dikteerib. Aga küsimus on rahas, jah? Seetõttu ma usun, et kuidagi leitakse ikkagi võimalus hooaega jätkata. Mina näen vaimusilmas mõlemat varianti. Ma poleks üllatunud, kui mängus jätkuvad ja poleks üllatunud, kui me sel hooajal enam tagasi ei tule.”

VanVleet enda kaotatud palgaraha pärast eriti ei muretse, kuna tema sõnul pole spordistaaridel midagi nuriseda. Üle kogu maailma on hetkel olukord, kus miljonid inimesed on järsku kukkunud väga suurtesse raskustesse. “Inimeste tervis ja heaolu on palju tähtsamad, kui paar miljonit dollarit siin või seal. Me oleme siiski ropult rikkad võrreldes sellega, kust me pärit oleme. Ma ei usu, et keegi palgaraha pärast nutab.”

26-aastane ameeriklane, kelle visketabavus oli tänavu väljakult 41% (sh kolmesed 38%) ja vabaviskejoonelt 84%, saab olema algaval suvel NBA-s üks nimekamaid vabaagente.

scroll to top