fbpx
Close

Mullu Tartu Ülikooli rünnakuid juhtinud tagamees pani ennast kirja NBA drafti

-Arnas Velicka | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

-Arnas Velicka | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Leedu korvpalliportaal Krepsinis.net kirjutas reedel, et tänavuse NBA drafti on endale sihikule võtnud ka 2018/19 hooajal Tartu Ülikooli särgis Eesti-Läti liigas võimsaid esitusi teinud 20-aastane Arnas Velicka.

Aastatel 2016-18 Hispaania suurklubi Barcelona noortesüsteemis pallinud 195 cm pikkune tagamees mängis Tartus tänu peatreener Priit Vene kontaktidele ajast, mil mees veetis aastaid treenerina Žalgirise süsteemis.

Eesti korvpalliajakirjanike poolt meie klubide hooaja parimaks noormängijaks valitud Velicka kogus Tartu särgis Eesti-Läti liigas 29 mänguga keskmiselt 32,9 minutit, 19 punkti, 5,6 resultatiivset söötu, 4,3 lauapalli ja 1,8 vaheltlõiget ning tema vastu tehti koguni 8,1 viga.

Lõppenud hooajal esindas Velicka Leedu kõrgliigas Prienai meeskonna värve ja kogus 24 kohtumisega keskmiselt 26,4 minutit, 12,2 punkti, 4,7 resultatiivset söötu ja 3,2 lauapalli.

Velicka annab oma nime draftis üles vaatamata sellele, et kindlust pole, et ta ka valituks osutuks. Lisaks temale on leedulastest hetkel NBA draftis kirjas a Vilniuse Lietuvos rytase 18-aastane ja 207 cm pikkune keskmängija Marek Blaževic.

Draftinimekirja saab ennast kirja panna veel 27. aprillini, kuigi hetkel pole üldse kindel, millal ja kuidas suvine draft toimub.

scroll to top