fbpx
Close

Treener Bennett näeb, et Leemet Böckleril on olemas omadused, et NCAA-s märk maha jätta

-Leemet Böckler | Foto: Siim Semiskar

-Leemet Böckler | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliigas mängiv Saint Mary’s Gaelsi korvpallimeeskond, kuhu kuulub ka eestlasest tsenter Matthias Tass, tutvustas oma kodulehel uuel hooajal tiimiga liituvaid mängijaid. Üheks ülikoolikarjääri alustavaks palluriks on ka Eesti üks oma generatsiooni talendikamaid tagamehi Leemet Böckler.

Saint Mary’s lõpetas tänavuse hooaja 26 võidu ja 8 kaotusega ning WCC konverentsi finaalis kaotati vahetult enne koroonaviiruse pandeemia algust 66:84 tugevale Gonzaga ülikoolile. Raskelt põlve vigastanud 21-aastane Tass tegi kaasa 14 kohtumist ning kogus keskmiselt 23,4 minutiga 6,6 punkti (tiimi paremuselt neljas näitaja), 3,6 lauapalli, 2,2 resultatiivset söötu ja 1,3 blokki.

Keskmiselt 21,9 punktiga Gaelsi selge liider olnud tagamees 21-aastane Jordan Ford lõpetab ülikooli ja üritab tõenäoliselt NBA-sse pääseda. 185 cm pikkune mängumees suudab küll rünnakul tõenäoliselt ka järgmisel tasemel kasulik olla, kuid ekspertidel on just NBA-s silmas pidades kahtlusi tema kasvu ja kaitsemängu osas.

Igatahes peab Saint Mary’se peatreener Randy Bennett asendama oma tiimi viimaste aastate vaieldamatu staari ning oma tugeva panuse skooritegemisse soovib anda värskelt 19-aastaseks saanud ja peaaegu 2-meetrine tagamees Leemet Böckler.

Ülikooli kodulehel tuuakse Böckleri puhul välja, et noormees oli Paf Eesti-Läti liigas parim 18-aastane mängija, kui kogus keskmiselt 13,5 punkti, tabades kolmeseid 40-protsendiliselt ja vabaviskeid 95-protsendiliselt.

“Leemet on väga hea viskaja ja skooritegija tagamängija positsioonil. Tema pikkus ja atleetlikkus aitavad tal sellel tasemel oma märgi maha jätta,” kommenteeris peatreener Bennett.

Lisaks noorele eestlasele liitub ülikoolitiimiga veel neli uut mängumeest: ääremängija Judah Brown (203 cm), tagamees Jabe Mullins (195 cm), suur äär Mitchell Saxen (208 cm) ja tsenter Matthew van Komen (223 cm).

scroll to top