fbpx
Close

Henri Drell tegi Bundesliga debüüdi kaheksa NBA skaudi silme all

-Henri Drell | Foto: Lina Ahlf

-Henri Drell | Foto: Lina Ahlf

Saksamaa kõrgliigas ehk Bundesligas oli esmaspäeva õhtu ajalooline 18-aastase Eesti tulevikumehe Henri Drelli jaoks, kes tegi Bambergi Brose Basketsi 100:74 võidumängus tabeli viimase Bremerhaveni Eisbäreni üle oma debüüdi.

13,5 mänguminutiga 2 punkti ja ühe lauapalli kirja saanud Drell kommenteeris vahetult pärast mängu Korvpall24.ee portaalile lühidalt: “Mulle anti eile hommikul teada, et võimalik, et saan satsi. Õnneks saingi. Mänguliselt polnud debüüt nii hea, kui oleks tahtnud, aga äkki tuleb see hoopis kasuks.”

Bundesliga kodulehekülg kirjutab mängu kokkuvõttes, et Brose Arenal oli matšil kokku kaheksa NBA klubide skauti. Tõenäoliselt oldi vaatamas nii meie meest Henri Drelli kui ka Bambergi teisi tulevikulootusi, 21-aastast leedulast Arnoldas Kubolkat ja 20-aastast sakslast Louis Olindet.

Kui Drelli jaoks oli kohtumine debüüdiks Bambergi põhimeeskonna särgis, siis temast mõned aastad vanemad Kubolka ja Olinde on tiimis seni olnud keskmiselt vastavalt 13,9 ja 11,4 minuti mehed. Sel korral tõid nad vastavalt 15 ja 12 punkti, mis on nende keskmistest näitajatest kordades parem resultaat.

Bambergi peatreener Federico Perego kommenteeris tulemust Bundesliga kodulehel: “Me mängisime hea mängu, sest olime matšiks valmis. Meie kaitse oli korralik ja tegime tööd, et leida vabad viskekohad. Need olid võidu võtmed.”

Bambergi (17-5) meeskond kohtub Bundesligas järgmisena 21. märtsil ehk juba sel neljapäeval Vechta Rasta meeskonnaga, kes on liigas suurepärases hoos ja võitnud viimasest kümnest mängust üheksa. Just Vechta (18-6) on vahetult tabelis Bambergi ees kolmandal kohal.

Loe ka: FOTOD | Henri Drell tegi Bambergi eest Bundesliga debüüdi ja viskas esimesed punktid

scroll to top