Hermet ja Velicka vedasid Tartu vägeva võiduni, Kalev/Cramo vandus tulises lahingus Ventspilsile alla

-Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis laupäeval magusa võidu Tartu Ülikool, kui võõrsil seljatati Betsafe Jurmala. BC Kalev/Cramo pidi tunnistama BK Ventspilsi paremust ja TalTech lõpetas põhihooaja võiduga BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna vastu.

Betsafe Jurmala – Tartu Ülikool 89:95 (27:14, 16:28, 25:25, 21:26)

Tartu pidi reedel Riia VEF-ilt vastu võtma koguni 58-punktilise kaotuse ja kehv emotsioon kandus ka mängu Jurmala vastu. Kolme minutiga haaras kodumeeskond 10:0 eduseisu ja Lauris Blausi lähiviskest asus Jurmala 21:6 juhtima. Tartu siiski suutis vahet vähendada ning teine veerandaeg algas 13-punktilisest kaotusseisust. Korra õnnestus Jurmalal veel 33:18 ette pääseda, aga seejärel sai Tartu initsiatiivi. Kregor Hermet tabas kaugviske ja Arnas Velicka lisas veel kuus silma. Julius Kazakauskas sai neli korda vabaviskejoonel käia ja Hermet vähendas taas kolmepunktiviskest poolajaks vahe minimaalseks.

Kolmandal veerandajal oli Velicka peatamatus hoos, tuues kaheksa punkti järjest ja Jurmala oli selgelt mängu käest laskmas. Lätlased suutsid veerandaja lõpus ikkagi sammu pidada ja Kaspars Vecvagarsi korvist oli Jurmala punktiga peal. Kodumeeskonnale valmistasid Velicka ja Hermet suuri probleeme, aga sellest hoolimata juhtis Jurmala 1.12 enne lõppu 88:86. Mängida jäi 34 sekundit ja Velicka viis seejärel Tartu kaugviskest 91:89 ette. Ugis Pinete eksis kaugviskel ja Märt Rosenthal tõi vabavisetest külalistele kaks punkti juurde. Viimase 22 sekundi jooksul sai ka Vecvagars kaugviske teele saata, aga see ei tabanud samuti. Nüüd saadeti vabavisetele Rain Raadik ja tema punkte Tartule juurde ei toonudki. Ründelaua sai aga kätte Rosenthal, kes viis Tartu 95:89 juhtima ning Jurmala oli murtud ja tartlased saavutasid põhiturniiril kuuenda koha.

Kregor Hermet ja Arnas Velicka tõid Tartu kasuks vastavalt 34 ning 33 punkti. Märt Rosenthal sai kirja 12 ning Julius Kazakauskas 10 silma.

Kristaps Mediss oli Jurmala parim 20 punktiga. Ugis Pinete lisas 14 ning Lauris Blaus 12 silma. Kaspars Vecvagars toetas omasid 9 punkti ja 7 korvisööduga.

BK Ventspils – BC Kalev/Cramo 91:82 (26:24, 19:18, 22:27, 24:13)

Ventspils tegi suurepärase alguse, kui 2,5 minutiga visati 11 punkti ja Kalev/Cramo hoiti nulli peal. Arnett Moultrie korvidest ning Branko Mirkovici ja Chavaugh Lewise kaugvisetest tuldi peagi mängu tagasi ja Kristjan Kitsingu kolmepunktiviskest juhtisidki kalevlased 2.14 enne avaveerandi lõppu 22:21. Kodumeeskonna keskmängija Ousmade Drame’i viie punkti toel siiski Ventspils avaveerandi 26:24 võitis. Vahe püsis 5,5 minutit ligi kümne punkti piirimail, misjärel viis Rihards Lomažs omad 41:29 juhtima. Lewise ja Reggie Lynchi abiga oli Kalev/Cramo peagi siiski mängus tagasi ja Kristjan Kangur kaugviskest vähendati kaotusseis viiele punktile. Lewis oli ka loetud sekundit enne poolajapausi heas hoos ja aitad külalised puhkepausiks kolme punkti kaugusele.

Lomažsi viiest järjestikusest punktist tegi Ventspils seisuks 50:44, aga Martin Dorbek vastas kahe tabava kaugviskega. Mitmel korral eduseis vahetus kummalegi poolele ja 47 sekundit enne neljanda veerandaja algust viigistas Wroten seisu 65:65 peale. Sama olukorra jätkuks jäid Maxim Salaš ja Drame korvi all n-ö üksteist siduma ja Wroten sekkus. Seejärel andis Drame kerge puute Wrotenile näo pihta ning järgnes korralik segadus. Drame sai ebasportliku vea ja Kristjan Kangur vahetusmeeste pingilt diskvalifitseeriva vea. Lomažs tabas vabaviske ja viis Ventspilsi ette, Wroten aga ei saanud kumbagi viset läbi korvirõnga saadetud. Veerandaeg siiski lõppes Moultrie lähiviskest Kalev/Cramo 69:67 eduseisuga.

Võrdne lahing kahe turniiritabeli tipu vahel jätkus ja nii kui kumbki pool sai väiksemagi vahe sisse, oli ka vastane rünnakul resultatiivne. Moultrie viis omad 2.17 enne lõppu 81:80 ette, aga Drame viigistas ja Maris Gulbise kauvise ligi poolteist minutit enne lõpuvilet viis Ventspilsi 84:81 juhtima. Kalev/Cramo ebaõnnestus mitmel korral rünnakul ning Jonathan Arledge’i kolmepunktiviskest oli kodumeeskond 91:82 juhtimas. Ülejäänud 18 sekundiga Tallinna klubi siiski imet enam korda ei saatnud ja kaotusega lõpetati põhiturniir kolmandana Ventspilsi ja Riia VEF-i järel.

Rihards Lomažs tõi võitjate parimana 23 punkti ning jagas 6 korvisöötu. Maris Gulbis viskas 21 punkti ja Jonathan Arledge ning Ousmande Drame lisasid võrdselt 14 silma, kellest viimane sai kätte ka 13 lauapalli.

Kalev/Cramo eest viskas Arnett Moultrie 21 punkti ja kogus 10 lauapalli. Branko Mirkovic tõi 14 silma, Chavaughn Lewise nimele jäi 12 punkti ja 8 korvisöötu ning Tony Wroten sai kirja 11 punkti.

TalTech – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 78:66 (20:24, 20:10, 19:15, 19:17)

Valga-Valka alustas kohtumist Elvis Endzelsi lähi- ja Kristaps Miglinieksi kaugviskega, haarates 5:0 eduseisu. Seljavigastuse tõttu külaliste ridadest eemale jäänud Lynden Bernard Rose Jr-i koha pidi ära täitma Endzels ja hästi tegutsenud lätlane viis omad veerandaja keskpaigas ka 12:8 ette. TalTech oli mõneti hädas ning vahe kasvas peagi ka kuuele silmale. Jaan Puideti ning Toomas Raadiku abiga pääses kodumeeskond esimest korda selles mängus 20:19 juhtima, aga Endzelsi ja Kristen Meisteri punktidest kuulus Valga-Valkale avaveerand 24:20. Valga-Valka hoidis endiselt kerget initsiatiivi ja alles viis minutit hiljem jõudis TalTech Puideti korvist 34:32 ette. Raadik ning Gregor Arbet tabasid veel kaks kaugviset ja poolaja võõrustajad 40:34 võitsid.

TalTech otsis kolmanda veerandaja alguses võimalusi kümnepunktiline eduseis kätte saada, kuid Dashawn Kingi kuue järjestikuse punkti toel vähendasid külalised vahe 40:43 peale. Ameeriklase eestvedamisel pääseti ka kahe punkti kaugusele ning suuresti tema abiga püsis Valga-Valka mängus. Seisult 53:49 tegi TalTech 6:0 spurdi ja viimase neljandiku alguseks oli edumaa kasvatatud 59:49 peale. Kahel korral õnnestus piirilinna tiimil tulla veel üheksa punkti peale, kuid TalTech hoidis turvalist vahet ning 4.20 enne lõppu juhiti 71:54. Kui mängida oli jäänud 29 sekundit, tuli Valga-Valka kümne punkti kaugusele, aga lühikese ajaga enam suurüllatust ei sündinud ja kodumeeskond sai 12-punktilise võidu kirja.

Toomas Raadik viskas TalTechi parimana 20 punkti. Võrdselt 12 silma said kirja Gregor Arbet ning Jaan Puidet ja kümme punkti jäi Oliver Metsalu nimele.

Valga-Valka poolelt tõi Dashawn King üleplatsimehena 23 punkti. Elvis Endzels lisas 13 silma ning Kristaps Miglinieks tegi kaksikduubli 11 punkti ja 11 lauapalliga.

Päeva neljandas mängus ei jätnud BK Ogre mingit võimalust Valmiera Glass VIA-le ning lõpetas põhiturniiri 92:71 võiduga.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga viimased mängud enne play-offi algust toimuvad pühapäeval, 24. märtsil. Tallinna Kalev/TLÜ võtab vastu Pärnu Sadama, BK Liepaja kohtub BC Kalev/Cramoga ning Läti Ülikool võõrustab Rapla Avis Utilitast.